Hora Keprník

Jeseníky: Ideální zimní dovolená

Pokud hledáte místo pro zimní dovolenou na lyžích nebo pro pěší výlety, vyrazte do Jeseníků. Skvělým turistickým cílem je třeba nejvyšší hora Moravy a to Praděd.  Pro sjezdové lyžování i běžky je zase výborný skiareál Červenohorské sedlo a krásnou dlouhou procházku si užijete zase v přírodní rezervaci Rejvíz. Zkrátka Jeseníky jsou skvělou volbou pro všechny.

Kam na lyže?

Jeseníky jsou pro zimní sporty opravdu ideálním místem. A jak už bylo řečeno v úvodu, tím nejlepším je v této oblasti skiareál Červenohorské sedlo. Ať se totiž vydáte na jakoukoliv stranu, vždy narazíte na sjezdovku. Pro rodiny s dětmi je 70-246 zase ideální lyžování ve skiareálech Ostružná, Petříkov či Ramzová.  A jestliže k lyžování si rádi dopřejete i krásný výhled, zvolte areál Malá Morávka.

Za nejhezčím výhledem

Pokud jste milovníci horské turistiky, jsou pro vás Jeseníky skvělou volbou. Asi nejlepším cílem je hora Praděd, který je už sice zasažen lidskou civilizací, protože se na jeho vrcholu nachází vysílač s rozhlednou, hotel i restaurací dohromady, ale stále http://www.pass4lead.com stojí za to.  Jestliže máte raději výhledy bez lidí, vyrazte na Vysokou holi, ta je jen o 40 metrů nižší než Praděd. Obě hory jsou blízko od sebe a nedaleko se nachází také Petrovy kameny, skalní útvar. Za zmínku stojí také hora Keprník a na všechny zmíněné hory se snadno dostanete z obce Bělá pod Pradědem, kterou můžete zvolit jako výchozí bod pro vaše túry.

Nenáročné procházky přírodními rezervacemi

I když jsou Jeseníky hory, nemusíte volit mezi horskými výstupy na vrcholy a lyžováním na sjezdovkách. Čerstvý vzduch a nenáročné procházky si můžete užít i tady v Jeseníkách, třeba v jedné z přírodních rezervací.  Například přírodní rezervace Břidličná nebo Národní přírodní rezervací Rejvíz nedaleko města Jeseník vedou dvě dřevěné stezky. Kilometrů dobře značených stezek je tu spousta, stačí si jen vybrat.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *