Dovolená

3 tipy pro letní dovolenou

Už víte, kam pojedete letos na letní dovolenou? Neradi lítáte letadlem a raději volíte na své cesty auto? Máme pro vás 3 destinace, kam byste měli určitě zavítat.

K jezeru Fulchlsee

Za krásnými místy nemusíte jezdit zrovna daleko. Stačí jet k sousedům do Rakouska.  Zvláště pokud jste příznivci spíše aktivní dovolené, pak je jezero Fulschlsee. Budete si zde moci užít upravené běžecké tratě i pěší trasy, které prochází panensky čistou přírodou.  Nebo si můžete dopřát projížďky na veslovém člunu, projet celé jezero či se rovnou chladit v průzračně čisté vodě a nechat se zlákat krásně upravenými plážemi.

Zlatni rat v Chorvatsku

Zlatni rat je údajně tou nejkrásnější a nejoblíbenější pláží z celého Jadranu. Pláž má tvar rohu, který vybíhá z ostrova v délce několika set metrů s plno oblázky. Díky okolním mořským proudům jsou oblázky stále unášeny a pláž tak získává neustále nový tvar.  Někdy uvidíte výběžek zahnutý doleva a někdy doprava. Nedaleko pláže se také nacházejí zbytky římské villy, ukryté v malebném lesíku.  A pokud jste navíc fanoušky vodních sportů jako je třeba potápění nebo windusurfing, pak určitě nesmíte návštěvu tohoto místa vynechat. Další nádhernou pláž v Chorvatsku se nachází na Makarské riviéře a nazývá se Dolnj Vala. Je to opět oblázková pláž, kde částečně stíní borovice a kolem ji omývá čisté moře.  Kvůli pozvolnému přístupu do moře je pláž bezpečná i pro děti.

Palavas les Flots

Palavas les Flot najdeme ve Franci. Kromě krásných písečných plážích můžete navštívit i vinařské oblasti a také středověká městečka, antické památky nebo laguny. Pro návštěvu tohoto místa budete sice muset zdolat více kilometrů než do Rakouska a Chorvatska, ale většinu cesty pojedete po dálnici, takže cesta nebudete trvat dlouho. Navíc vás ve Francii čeká i výtečná kuchyně s mořskými plody, steaky i saláty, a to si prostě nesmíte nechat ujít.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *