Provence

Dovolená v Provence

Už jste přemýšleli kam pojedete letos na dovolenou?  Rádi byste vyrazili, ještě před hlavní sezónou? Vyrazte do Provence, do země galského kohouta.  Krajina tohoto jihofrancouzského regionu je opravdu proměnlivá a rozmanitá. Táhne se totiž od Středozemního moře až k masivu Jižních Alp.

Vyrazte v červnu

Nejvhodnější dobou pro návštěvu tohoto místa je vzhledem k příjemným teplotám, pučící přírodě i příznivým cenám za ubytování, nejlepší květen nebo červen. Možná ještě v září, kdy opadají davy turistů. Jestliže si, ale chcete domů přivézt fotky typické pro Provence, tedy fialové lány levandule, je nejlepší navštívit tento region v druhé polovině června.

Toulky na kole

Provence je skvělým místem na toulky na kole. Řidiči jsou tady totiž na cyklisty zvyklí a jsou k ohleduplní.  Pokud sem už zavítáte určitě nesmíte zapomenou na výšlap na horu Mont Ventoux neboli Větrnou horu, který bývá občas zařazen i mezi etapy Tour de France. Za návštěvu stojí i prohlídka Avignonu s Avignonským mostem a Papežským palácem. Vydat se můžete také do Orange a podívat se na unikátní římský amfiteátr nebo Arles s římskou arénou.

Francouzská gastronomie

Tento malebný region není však jen krásné přírodě a památkách, ale také o francouzské gastronomii. Určitě tedy nezapomeňte ochutnat lilkový kaviár, místní klasiku Ratatouile nebo bouillabaise česky bujabéza neboli provensálská rybí polévka se zeleninou.  K Francii neodmyslitelně patří také sýry, v Provence můžete ochutnat třeba pikantní Picodon a dobré víno, které ho je tady na výběr opravdu dostatek, například velmi oblíbené růžové či červené ze svahů Luberonu nebo hory Ventoux.  Typickou provensálskou vinařskou obcí je Aubigman. Obec leží na úpatí Mont Ventoux a je protkána mnoha kanály a říčkami. Za návštěvu stojí hlavně stará část městečka, do které otevírá cestu s hodinami a zvonicí brána Porte de France.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *