Letní pneu

Chystáte se na dovolenou autem? Nezapomeňte na správné letní gumy

Léto se pomalu blíží a s ním samozřejmě i skvělá dovolená. Ať už máte namířeno kamkoli, rozhodně byste měli vědět, zdali vyrazíte vlastním vozem, anebo letadlem či autobusem. Pokud vás nejvíce láká nezávislý pobyt s vlastní dopravou, pak nezapomeňte své auto obout do těch správných papučí. Ano, bez letních pneumatik se neobejdete, a to z mnoha důvodů.

Proč je nezbytné letní obutí?

Mnozí lidé prostě v létě dojedou zimní gumy. Jedná se ovšem o poměrně nerozumný hazard. Vždyť jízdou na starých zimních riskujete jak své, tak i zdraví ostatních převážených osob. Stejně tak zapomeňte na silně ojeté letní obutí. Kola s takovýmito gumami nereagují pružně na vozovku a v neposlední řadě hrozí i pokuty od Policie ČR. Pokud aktuálně vybíráte nové letní pneumatiky, jste na správném místě. Testovali jsme jich několik a poradíme vám.

Několik pozoruhodných dezénů

My jsme vyzkoušeli tři dezény nejznámějších výrobců. Každý z nich byl charakteristický jinými vlastnostmi. Jednalo se tedy konkrétně o tyto letní pneumatiky.

PremiumContact™ 6

Pneumatiky PremiumContact od nejznámějšího tuzemského výrobce Barum Continental slibují maximálně pohodlnou jízdu. Výrobce skutečně nelže, jelikož projížďka vozem s těmito gumami byla pohodlná. Navíc jsme se obešli bez jakýchkoli zbytečných rušivých zvuků, jež jsou především pro levné pneumatiky tolik typické.

Continental PremiumContact™ 6Continental PremiumContact™ 6

Semperit Comfort Life 2

Další letní pneu, jež jsme vyzkoušeli, byly Semperit Comfort Life 2. Jízda byla také velmi pohodlná a hlučnost srovnatelná s prvně testovaným dezénem. Pneumatiky dokonale seděly na mokré vozovce. Aquaplaning takřka nehrozil a z obutí byla cítit vyšší bezpečnost i při extrémních pohybech vozu.

Semperit Comfort Life 2Semperit Comfort Life 2

Matador MP 44 Elite 3

Na ještě kratší brzdnou dráhu jsme dosáhli s obutím Matador MP 44 Elite 3. Ovládání vozu bylo také optimální a jízda skoro tak komfortní jako u předchozích modelů. U těchto gum se udává ještě extrémní výdrž. Tu se nám ale logicky otestovat nepodařilo.

Matador MP 44 Elite 3Matador MP 44 Elite 3

A vítěz?

Všechny tři námi testované dezény uspěly, přičemž nejvyšší komfort asi nabídly prvně jmenované pneumatiky. Pocit z brzdění jsme měli nejlepší u pneu Semperit. Ať už se rozhodnete pro jakékoli, vězte, že jen letní pneumatiky vás neochrání. Vítězem nakonec budete jen vy, když se soustředíte na jízdu a budete maximálně pozorní.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *