Lucern

Krásy Švýcarska, za kterými se můžete vydat po celý rok

Tato alpská země není jen lyžařskou destinací, turistům má, co nabídnout po celý rok. Ať už je to nádherná krajina, pěší túry, pohádková městečka nebo Evropskou organizaci pro jaderný výzkum CERN.

Symbol Švýcarska

Symbolem Švýcarska je hora Matterhorn nad Zermattem. Matterhorn patří mezi největší přírodní krásy Evropy a je vysoký necelých 4 500 metrů. Vrchol najdeme na hranici s Itálií. Na zdolání vrcholu sice nemusíte být úplně ostříleným horolezce, ale jedná se o náročnou vysokohorskou túru. Pokud tedy nejste zkušeným horalem, raději se pokochejte výhledem z dole nebo z jiných vrcholků. Další přírodní památkou je Švýcarský národní park, který je v této zemi jediným národním parkem. Nachází se na východě země, a to v kantonu Graubünden. Skrze park vede na 80 kilometrů pěších túr s dech beroucí přírodou. V létě zde dokonce kvetou žluté máky, devaterníky nebo hořce.

U Ženevského jezera

Na hranici s Francií se rozprostírá Ženevské jezero, dominanta Švýcarska. Jezero má rozlohu 580 kilometrů čtverečních a v jeho okolí najdete spoustu zajímavých míst. Na Ženevským jezerem se tyčí hrad Chilon ze 13. století. Jedná se tak o nejzachovalejší středověký hrad v Evropě a zároveň o opravdu pohádkové místo, které si zamilujete.  Dále třeba muzeum Charlieho Chaplina v obci Corsier – sur- Vevey, kde Chaplin pobýval svých posledních 25 let.  Dalším zajímavým místem je CERN neboli Evropská organizace pro jaderný výzkum. Prohlédnout si můžete laboratoře nebo největší a nejvýkonnější urychlovač částic na světě Velký hadronový urychlovač, kterým lze stimulovat podmínky panující ihned po zrodu vesmíru.

Lucern a dřevěný most

Už jste byli ve městě Lucern? A prošli jste se po dřevěném mostě Kapellbrücke? Pokud ne, jako byste ani nebyli. Tento středověký most byl postaven ve 14. století, v 90. letech byl však kvůli požáru prošel opravdu velkou a rozsáhlou rekonstrukcí. Na opravách se nešetřilo a Švýcaři postavili jeho přesnou repliku, která vás určitě uchvátí.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *