Máchovo jezero

Dovolená u Máchova jezero: Sázka na pohodlí i kus historie

Už jste přemýšleli o letošní letní dovolené? Možná ještě ne, nicméně nastal nejvyšší čas. Shánět pobyt na poslední chvíli není zrovna rozumné. Pokud neholdujete moři, není problém vyrazit i někam do našich luhů a hájů. Cesta i výdaje budou oproti destinacím v zahraničí minimální, a poznání mnohdy dokonce předčí vaše očekávání. Typickým příkladem budiž i slavné Máchovo jezero. Hynka, Jarmilu ani Viléma sice nepotkáte, ale atmosféru tohoto krásného kraje nasajete stoprocentně. Kde se ovšem ubytovat, stravovat a jaké lokality v okolí navštívit? Čtěte dál, odpovědi najdete v následujících řádcích.

Máchovo jezero

Elite Staré Splavy jako sázka na jistotu

Synonymem pro pohodové ubytování je chatová osada Elite Staré Splavy. Je-li vaším cílem Máchovo jezero, ubytování tady vaše potřeby zcela jistě uspokojí. Nechcete-li jet vlastním vozem, obec Staré Splavy je navíc pohodlně dostupná jak autobusem, tak i vlakem. Samotná osada se nachází přímo u pláže Máchova jezera. Ubytovat se lze ve čtyřlůžkových chatách vybavených chladničkou. K dispozici je přímo v areálu maximální relaxační vyžití. Jmenovat bychom mohli třeba minigolf, trampolíny, kolotoče a prolézačky pro děti. Využít je možné i dvou ohnišť pro večerní táboráky anebo půjčovny šlapadel.

Chatky Elite Staré Splavy

Je libo polopenzi, nebo plnou penzi?

Součástí osady Elite ve Starých Splavech je i prostorná jídelna. Právě tady si můžete zajistit stravování, a to jak v podobě polopenze, tak i kompletní plné penze, zejména v případě větších skupin. Areál je mimo jiné optimální pro školní výlety anebo různé srazy či jiné větší akce. Chatky u Máchova jezera dokážou pojmout i velmi početné skupiny.

Chatky Elite Staré Splavy

Nudit se rozhodně nebudete!

Tak to každopádně. Pokud vás to nebude bavit na pláži u vody, vyrazte třeba na prohlídku některého okolních hradů. K dispozici jsou Bezděz, Sloup v Čechách nebo Houska. Moc hezké jsou i zámky Dětenicích či Zahrádkách. S dětmi vyrazte do ZOO nebo aquaparku v Liberci.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *