Snow-tubing

Monínec: Aktuálně si skvěle zalyžujete

Skiareál Monínec najdeme na Javorové skále asi 70 kilometrů jižně od Prahy nedaleko města Sedlec – Prčice, tedy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje. Monínec je pro lyžování ideálním místem blízko Prahy.

Srdce České Sibiře

Monínec leží v srdci České Sibiře a díky své nadmořské výšce, mikroklimatu a severní stráně tvoří z Monínce unikátní přírodní ledovec. Po snowboardisty i lyžaře je zde několik sjezdovek. Na vrchol sjezdovky, která měří 1,2 kilometrů vás vyveze čtyřsedačková lanovka. Ski areál Monínec je vybaven tou nejmodernější zasněžovací technikou a umožňuje tak tvorbu sněhu i v teplotách nad 0 °C. samozřejmostí je také skvělé zázemí včetně půjčovny lyží i skiservisu. Kromě sjezdového lyžování můžete vyzkoušet i další zimní atrakce třeba snowtubing nebo se vydat po běžkařské trase za prohlídkou okolí. K dispozici je také lyžařská škola, která nabízí výuku nejen dětem, ale i dospělým, a to na školní sjezdovce s pohyblivým kobercem.

Tři alternativy, kde se ubytovat

V Areálu Monínec jsou možné tři alternativy ubytování.  Jednou z variant je tří hvězdičkový hotel Monínec i s wellness centrem, dále penzion s příznivými cenami nebo apartmány. Ty je možné využít, jak v létě, tak i v zimě.  Snídaně, obědy a večeře zajišťuje všude vyhlášená restaurace přímo z hotelu.  Pokud se budete chtít občerstvit i během lyžování, můžete navštívit samoobslužnou restauraci přímo na úpatí svahu.

Pořádané akce

Ski Monínec se věnuje také pořádáním akcí pro veřejnost. Jedná se o sportovní, rodinné akce a akce zaměřené jen na děti.  V zimě jsou to hlavně akce, které jsou podporované různými značkami za účelem poskytnutí vybavení návštěvníkům.  Jedná se o tzv. testovací akce nebo třeba noční závody ve sjezdu. Speciální akcí pro děti je odměna školákům Monínec patří dětem. Co se týká Monínce a aktuálního stavu sjezdovek, doporučuji sledovat webové stránky Monínec a webkamery.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *