Beskydy

Běžecké trasy: Beskydy jich nabídnou spousty

Nejvýchodnější hory v Česku, Beskydy nabízí spoustu běžkařských tras. Ovšem o běžeckých trasách v Beskydech se říká, že jich není zajetých mnoho, protože si je běžkaři vytváří každý rok sami.  Některé stálé se, ale přece najdou. A na jaké se tedy vydat? Kde jsou aktuální běžecké trasy v Beskydech?

Hostýnská magistrála

Dostáváme se do západní části hor. V okolí Hostýnských vrchů se nachází přes 50 kilometrů běžeckých tras, které jsou v rámci systému Hostýnská běžecká magistrála.  Upravené běžecké trasy v Beskydech mají také svá nástupní a výstupní body. V případě Hostýnských vrchů jsou to například : Hostýn, hotel Rusava, Machova studánka nebo Nová cesta.  Využít však můžete nejen ty doporučené, ale zkombinovat je i se svými vlastními trasami. Navíc nástupní body jsou snadno dostupné, cesty udržované, a navíc naleznete spoustu míst, kde se dá ubytovat nebo najíst.

Lysá hora na východě

Lysá hora je východním centrem Moravskoslezských Beskyd. Běžecké trasy Beskyd v této části nabízí tři upravované běžecké stopy. Začít můžete třeba v Papežově – Krásné. Cesta je charakteristická svým neustálým, táhlým stoupáním a měří 8 a půl kilometru.  Dále Staškov, kde se dá dobře ubytovat, zaparkovat či dojet autobusem. Cesta je dlouhá 13 kilometrů a také má táhlý charakter, ale oproti předchozí cestě, si občas sjedete i kopec dolů. Poslední variantou je cesta z Bílého kříže. Všechny zmíněné trasy se dají krásně zkombinovat, a to díky systému stezek na Lysé hoře.

Mosty u Jablunkova

Centrem severovýchodního cípu Beskyd jsou Mosty u Jablunkova. Většina běžeckých tras v Beskydech vede na západ do nitra Beskyd. Třeba k hoře Velký Polom. V okolí této hory se nachází několik horských chat, kde si můžete odpočinout a načerpat energii na další cesty. Některé stezky vedou také na východ k horské chatě Gírová, delší trasy sahají až do slovenské části Beskyd.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *