Lyžování děti

Skiareál Chotouň: Lyžování pro nenáročné

Skiareál Chotouň funguje už několikátou sezónu a najdeme ho kousek od Prahy, konkrétně na okraji obce Chotouň. Cesta z Prahy vám sem zabere zhruba 20 minut, což umožňuje i odpolední nebo večerní lyžování po práci.

Dlouhá lyžařská sezóna

Chotouň lyžařský areál tvoří jedna sjezdovka dlouhá 300 metrů s převýšením 50 metrů. K ní je ještě připojenou menší louka pro dětské lyžaře. Kopec je orientovaný na sever v nadmořské výšce 350 až 400. Vleky v Chotouni jsou k dispozici tři.  Dva vedou po okraji sjezdovky na vrchol kopce a třetí vlek je dětský, určený pro ty nejmenší. Součástí areálu je také dětská škola i s instruktory. Úpravu tratí denně zajišťuje moderní rolba i technické zasněžování, takže sněhu je dostatek i v období, kdy už se lyžařská sezóna chýlí ke konci.

Pohoda pro celou rodinu

Areál Chotouň je ideální pro rodiny s dětmi. U nástupiště vleků se nemusíte obávat front a všeobecně na svahu panuje pohoda. Kontrola je zajišťována turnikety na čipové karty a v případě, že mají děti problém třeba s uchopením talíře pomy, vždy můžete počítat s asistencí. Levý vlek je o něco pomalejší než pravý a končí 20 metrů pod vrcholem kopce. Levý vlek je určen zejména pro rodiče s dětmi a v případě potřeby ho obsluha ještě zpomalí, aby to pro děti bylo co nejjednodušší. Lyžování na Chotouni uspokojí tak zejména začátečníky a mírně pokročilé.

Večerní lyžovačka

Skiareál funguje každý den od 9 hodin a díky osvětlení se zde může lyžovat až do 21 hodin večer. Do areálu tak můžete přijet na celý den nebo i po práci. Víkendy budou samozřejmě rušnější než dny pracovní, takže ideální podmínky najdete spíše ve všední dny. Pokud chcete máte možnost svěřit děti instruktorovi a zpovzdálí sledovat jejich pokroky nebo se třeba vydat na běžkařský výlet do okolí. Opomenout nesmíme ani zázemí. Občerstvení je přímo v areálu se základní nabídkou i s teplými nápoji a jídly.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *