Egypt

Egypt opět v kurzu

Egypt a dovolená? Cestování do severoafrické země se znovu vrací na výsluní a dovolená v Egyptě je zase jednou z top destinací pro letní dovolené v předprodeji. Více než historie a hrobky faraonů však lákají kvalitní hotelové služby, pláže, korály a skvělé ceny.

Egyptské korálové království

Korály a hejna tropických ryb najdete často hned u hotelu, klidně i pár kroků od baru nebo lehátka. Budete mít skoro pocit, že destinace, které jsou nám blíže si snad už ani tolik neužijete. Až si totiž nasadíte brýle a podíváte se pod mořskou hladinu, bude pro vás Středozemní moře nudné. Kvůli té nádheře možná i Egypťanům odpustíte špinavé ulice.

Na Potápěčský výlet

Korály blízko hotelu vám vystačí klidně i na týden zábavy. Pokud ale budete mít možnost se vydat někam dál na moře na potápěčský nebo šnorchlovací výlet, určitě neváhejte. Můžete narazit třeba na delfíny, mořské želvy nebo mořské krávy dugongy. Čím dále na moři pojedete, tím se vám bude zdát, že ryby jsou pestrobarevnější i korály zachovalejší než ty u hotelů. V nabídce jsou samozřejmě i potápěčské kurzy s instruktorem, v bezpečných hloubkách. Bohatě však bude stačit i šnorchlování na hladině, i tak si tu krásu užijete.

Nákupy i bez smlouvání

Měna v Egyptě je slabá a kurzy se neustále mění. Spolu se smlouvání a spropitným, které vyžadují všude. I to dělá z nakupování v Egyptě dobrodružným zážitkem. Jestliže vás smlouvání unavuje a chcete si nakoupit v klidu a za stálé ceny, navštivte obchodní domy. Třeba síť obchodních domů Cleopatra. Tam seženete tradiční suvenýry, hračky a klidně i sportovní oblečení za nízké ceny. Co se týká cen hotelů, opravdu odpovídají kvalitě. A pokud se ještě neustále rozhodujete kvůli takovým strašákům jako jsou trávící potíže zvané Faraonova pomsta, je tu řešení. Vybírejte hotely s pobyty all – inclusive, které podávají balenou vodu a tu používej i na oplachování zubního kartáčku.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *