Liberecký kraj

Pěší turistika v Libereckém kraji

Liberecký kraj je pro milovníky pěší turistiky naprosto ideální. Nabízí stovky kilometrů kvalitních stezek a také spoustu odpočinku. Vydejte se do Lužických, Jizerských hor nebo do Krkonoš a prozkoumejte je pěkně pěšky.

Kam v Jizerských horách?

Ty nejkrásnější turistické stezky v Jizerských horách se nachází v okolí vodních nádrží a to Bedřichov, Josefův Důl nebo Souš. Výchozím bodem vašeho výletu může být třeba krajské město Liberec. Na severu města vyrazíte po modré kolem vrcholu Brdo, až k již zmíněné nádrži Bedřichov. Od nádrže se pak můžete vydat několika směry. Buď půjdete na jih po žluté stezce do Janova nad Nisou nebo se vydáte po modré a poté zelené stezce kolem přehrady Josefův Důl až do Tanvaldu. Další možností je také vystoupat na nejvyšší místa Jizerských hor jako je Špičák, Jizera či Holubník a další. Na většinu vrcholů v Jizerských horách totiž taky vedou turistické stezky.

Krkonoše

Krkonoše leží na území Královehradeckého a Libereckého kraje. Přesně na jejich hranici najdeme i pramen řeky Labe, významný to turistický cíl. Můžete se tedy vydat na cestu k prameni. Výchozím bodem vám bude Harrachov. Odtud pak na východ podél řeky jménem Velká Mumlava. Na rozcestí U Čtyř pánů odbočíte na žlutou trasu. Tato žlutá trasa vás dovede až k prameni Labe. Od pramene je možnost vydat se buď zpátky do Harrachova nebo naopak po červené do Rokytnice nad Jizerou.

Po Lužických horách

Lužické hory se dají přejít po celé jejich šíři. Vydat se můžete z obce Dolní Podluží po modré turistické stezce. Modrá stezka vás provede pod horami Stožeč, Pěnkavčí vrch nebo třeba Ptačinec. U rozcestí Nová Huť se pak rozhodnete, zda budete pokračovat ještě pěšky nebo už zvolíte autobus a vlak. Pokud se přece jen rozhodnete pokračovat po modré, čekají vás i nadále kilometry krásné cesty a projít kolem hor Zaječí vrch nebo Klíč. Modrá stezka vede až do Nového Boru.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *