Girona

Proč jet do Katalánska?

Jedna z nejpřitažlivějších turistických oblastí Evropy, prohřáté pláže, díla Salvátora Dalího, stavby Antonia Gaudího a středověká atmosféra, to je Katalánsko. Nachází se na severovýchodě Pyrenejského poloostrova a patří i díky turistickému ruchu k nejbohatšímu španělskému regionu, jehož metropolí je Barcelona.  Ovšem za návštěvu stojí i další města jako je například Figueres, Tarragona nebo třeba Girona.

Figueres

Toto malé město v Katalánsku má historii dlouhou několik století a může se pochlubit řadou unikátních památek i muzeí. Důvod, proč se Figueres,těší takové oblibě, je především díky osobnosti jménem Salvador Dalí, surealistickém géniovi.  Na jeho počest bylo postaveno Divadelní muzeum, druhé nejnavštěvovanější ve Španělsku, které můžete navštívit. Jeho dominantou je Dešťový cadilac, jehož původním majitelem byl Al Capone. Dalším důvodem, proč  Fugueres navštívit je pevnost na pahorku nad městem. Pokud vám vyjde počasí, určitě si pevnost obejděte a pokochejte se výhledem na Pyreneje.

Girona

Pár desítek kilometrů od města Figueres leží další město a to starobylá Girona. Girona představuje typické Katalánsko. Za prohlídku stojí židovská čtvrť El Call, která je jednou z nejzachovalejších čtvrtí svého druhu v Evropě. Město zvládnete prozkoumat celé za jeden den a do hor je to jen kousek. Jestliže si chcete přivést z Girony něco typického, sáhněte po španělském absintu, pyrenejských bylinkách nebo keramice.

Tarragona

Tarragona je přístavní město ležící přibližně 100 kilometrů od Barcelony, na pobřeží Costa Dorada u Středozemního moře. Stojí na pahorku, takže se vám naskytne krásný výhled na moře. A i z tohoto důvodu se Tarragoně přezdívá Balkon Středomoří. Město je rozděleno hradbami na dvě části.  A to na starou a novou. Hlavní lákadlem turistů je však jádro město, které je zapsáno i na seznam UNESCO.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *