Cykloturistika

Turistika v okolí Pasova

Cykloturistika i pěší túry podél řek v v okolí Pasova v Bavorsku jsou opravdovým požitkem.  Po cyklostezkách objedete historická města, památky a zároveň vás ohromí zdejší příroda. Pokud vás láká dovolená za hranicemi, ale nechte trávit čas jen ležením u moře, je turistika v Německu ideální volbou.

Cykloturistika nebo pěší túra?

Navštívit můžete například lázeňská střediska Bad Fussing nebo Bad Griesbach a zkombinovat pobyt s cykloturistikou.  Třeba podél řeky Rott a Inn.  Ten, kdo holduje více pěší turistice a hledá místa s výhledem, by se měl vydat na pěší túru podél řeky Dunaje či údolím řeky IIz, jejíž říční krajina je nazývána jako ,, černá perla‘‘. Stezky vedou krásnou přírodou chráněné oblasti zvané Donauleiten s dechberoucími  výhledy. Jestliže chcete krajinu více poznat, můžete se na túry vydat se správcem této oblasti. Více informací o zážitkových túrách se dozvíte v centru Haus am Storm.

Na výlet lodí

Pozorování krajiny z vodní hladiny je vždy netradiční a jedinečné. Z Pasova, města tří řek vyráží na plavby každý den spousty výletních lodí po bavorském i hornorakouském údolí řeky Dunaje. Na plavbu se můžete vydat i po řece Inn z města Neuhaus am Inn a to na netradičním dřevěném voru.  O tom, že spatřit přírodní krásy i z jiné perspektivy než je ta na pevnině, se můžete přesvědčit sami a určitě to bude stát za to.

Říční slavnosti v okolí Pasova

Kromě pěší túry nebo cykloturistiky jsou v okolí města Pasova v kurzu také lidové slavnosti a festivaly, obzvláště ty konané u řeky. Města i obce pořádají akce, díky kterým chtějí propojit zemi s řekou. Jednou z nejpůsobivějších říčních slavností je ,, Dunaj v plamenech‘‘ ve Vilshofenu.  Pozorování ohňostroje, hudební doprovod z náplavky řeky nebo z paluby lodi je nezapomenutelným zážitkem. Za zmínku stojí i sklep pivní kultury, který se nachází ve stejném městě, jako se pořádají říční slavnosti, tedy Vilshofen.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *