Irsko

Poznávací dovolená v Irsku

Nikde jinde nechutná tak skvěle černé pivo, jako v irském pabu a nikde si neužijete romantické túry, jako v irských vřesovištích. A o atmosféře nemluvě. Letenka do Dublinu se dá navíc pořídit opravdu levně, takže neváhejte a vyrazte na pár dní na dovolenou do Irska.

V hlavním městě

Hlavní město Irska a hlavně město známé hospodou na každém rohu. Irské puby jsou světoznámé.  Navíc v každé z nich hraje živá hudba s takovou atmosférou, při které se vám bude chtít tančit až do rána.  Při příletu do Dublinu vás kroky povedou nejspíše k řece Liffey, která je pomyslnou tepnou této irské metropole. Procházka po nábřeží má poetický nádech a během ní se můžete rozhodnout, zda se vydáte na do slavné čtvrti Temple Bar nebo k legendární jehle. Dublinská jehla nebo Spire  je vlastně 120 metrů vysoký monument, který byl postaven jako symbol boje proti heroinu.

Túra mezi vřesovišti

Zůstávat samozřejmě nemusíte jen v Dublinu, můžete si půjčit auto nebo využít autobus a vydat se třeba do Wicklow Mountains, irského národního parku. Navíc jen málokde se z centra města ani ne za hodinku dostanete do národního parku s charakteristickou horskou krajinou, nekonečnými vřesovišti, potůčky a jezery. Povinnou zastávkou každého návštěvníka je rozhodně vesnička Glendalough s kamenným klášterem a hřbitovem. Jelikož osada leží v Údolí dvou jezer, je tak ideálním výchozím bodem pro túry v krásné přírodě. Nesmíme zapomenout ani na jezero Guinness Lake, které je tak úžasné, že si u jeho břehů pronajímají vilu i světové celebrity.

Vyhlášená rybí kuchyně

Pokud jste vyrazili do Irska jen na pár dní a nemáte tedy příliš času, určitě si nějaký krátký čas ušetřete na návštěvu Howthu. Jedná se o malou rybářskou osadu a okrajovou část Dublinu, takže se sem z centra dostanete snadno a rychle. Najdete tu malebný přístav a spoustu rybářských restaurací, kde vám připraví mořské plody vytažené pár minut z vody. I když je zdejší kuchyně vyhlášená, větším lákadlem jsou spíše tuleni, kteří plavou kolem rybářských lodí a pozorovat jejich elegantní hravost ve volné přírodě spolu s krásnými scenériemi je opravdu zážitek.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *