Chalkidiki

Léto na řeckých ostrovech

Řecko je jedna z nejpopulárnějších letních destinací v Evropě. Na své si zde totiž přijdou, jak milovníci čistého moře a krásných pláží, tak i ti, co rádi poznávají historické památky. Všechna tato lákadla nabízí i poloostrov Chalkidiki nebo ostrov Kefalonia.

Největší Kefalonie

Jedná se o největší z ostrovů, ležících v Jónském moři. Má rozlohu 800 kilometrů čtverečních a ze severního pobřeží je možné dohlédnout na Lefkadu, z jižního zase na Zakynthos. Kefalonia je hornatým ostrovem s nejvyšší horou Ainos o výšce 1628 m.n.m. Návštěvnici jsou zpravidla ohromeni ihned na první pohled. Dále můžete objevovat tajemné pobřežní jeskyně s tuleni nebo želvy Caretta Caretta či horské kozy a divoké koně. Nejoblíbenějším letoviskem je Lassi s nádhernými písečnými plážemi.

Chalkidiki a nejkrásnější písečné pláže

Letadlem jste v Soluni za 2 hodiny a na jeden z výběžků tohoto populárního poloostrova je to už jen hodinka. Hlavním lákadlem jsem to především písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Volit můžete mezi výběžkem Kassandrou nebo Sethonií. Je tu však ještě jeden třetí a nejvýchodnější, který se nazývá Athos, obýván mnichy. Athos můžete navštívit i tak a obdivovat kláštery a divoké hory. Těmi nejvyhlášenějšími letovisky na Kassandře jsou například Kriopigi, Kallithea, Polochrono a další. Pokud chcete poloostrov prozkoumat trochu více, určitě si na část pobytu vypůjčete auto nebo skútr a prozkoumejte krásy této části Řecka sami. Nedaleko je třeba bájná hora Olymp nebo kláštery v Meteoře.

Ceny pobytů

Pokud plánujete dovolenou v Řecku, nevyplácí se moc dlouho otálet, čím dál více se totiž prodávají first minute zájezdy. Co se týká cen, zájezd na Kefalonii na 12 dní bez stravy se dá pořídit zhruba za 13 tisíc korun s polopenzí už 20 tisíc. Chalkidiki je o něco levnější a stejný zájezd bez stravy stojí 9 tisíc korun, s polopenzí okolo 14 tisíc.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *