Malta

Dovolená na Maltě

Kosmopolitní ostrov uprostřed Středozemního moře, to je Malta. Říká se o ní, že je to kamenitý ostrov, takže pokud sem jedete za odpočinkem a opalování na písečných plážích, budete asi zklamání. Na dovolenou na Maltu se jezdí především za poznáním a zábavou. Chrámů, paláců, památek UNESCO, ale také obchodů a zábavních klubů je zde k obdivu více než dost.

Mdina- město ticha

Mdina je bývalým hlavním městem a při návštěvě tohoto města si budete připadat, jako by se zastavil čas. Ne nadarmo se mu říká vznešené nebo taky tiché město. Centrum je ještě obehnané hradbami z arabských časů, ze kterých se vám naskytne fantastický výhled na severní část ostrova. Když projdete majestátní bránou, ocitnete se najednou v uličkách plných rodinných penzionů, restaurací a obchodů se suvenýry. Ve většině místních středověkých domech dokonce dodnes žije mnoho aristokratických rodin.

Centrum zábavy v St. Julian’s

V dávných dobách to byla klidná obec, kde žily především rybářské rodiny. Dnes je to ovšem hlavní středisko zábavy, kde potkáte spoustu studentů a turistů z celého světa. Takže ten, kdo má rád noční život a bary, je zde správně. Pokud tedy chcete na vlastní kůži vyzkoušet, jak se baví na Maltě, vyrazte třeba na diskotéku ve Věži 22. Následující ráno bude pak určitě vyžadovat dlouhou procházku na probrání. Na to je vhodná promenáda ze St. Julian‘s až do sousední Sliemy. Promenádu lemuje mnoha obchůdků se vším, na co si jen vzpomenete.

Marsaxlokk a rybí trh

Pokud se nebudete chtít jen procházet a poznávat místní památky, určitě podnikněte výlet do modré jeskyně zvané Blue Grotto, kvůli tyrkysově modrému moři. To nejintenzivnější zabarvení moře je vidět vždy jen dopoledne, takže je nejlepší vydat se sem už po snídani. Cestou ještě můžete navštívit proslavený rybí trh v dědině Marsaxlokk, kde stojí za to ochutnat místní speciality jako je třeba rybí polévka nebo alijotta.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *