Cyklostezka

Cyklotrasy v Rakousku

Hezké počasí vždy vybízí k procházce nebo vyjížďce na kole. Nemusíme se však omezovat jen na hranice naší země, třeba cyklostezky v dolním Rakousku nabízí více než 4200 kilometrů tras, které vedou nejrůznějšími terény. Jsou určeny a uzpůsobeny nejen pro cyklisty- sportovce, ale i cyklisty požitkáře. A jaké cyklostezky v Rakousku jsou nejzajímavější?

Cyklostezka Kolem řeky Ybbs

V loňském roce byla otevřena více jak 100 kilometrů dlouhá trasa, která vede kolem řeky Ybbs. Tato cyklostezka v oblasti Mostelviertel je určena zejména po rodiny a cyklisty pohodáře. Stezka vede přes romantické obloukové mosty, prochází divokou soutěskou i krátkým tunelem a navíc nabízí spoustu míst, kde si můžete odpočinout nebo se vykoupat v křišťálově čisté vodě.  Trasu nemusíte urazit celou, můžete projet jen srdce této trasy mezi obcemi an der Ybbs a Lunz am See. Tato část je dlouhá 55 kilometrů kopíruje řeku a bývalou železnici.

Pro rodiny s dětmi

Cyklostezkou pro rodiny a pohodové cyklisty je i Traisentalská cyklostezka. Ta vede podél řek s idylickými zákoutími po dobře značené cestě. Během cesty se můžete také zastavit na prohlídku kláštera Herzogenburg, v ZOO s bílými tygry nebo prvním velbloudím divadle. Neobvyklé a jedinečné zážitky na kole nabízí i další trasy. Například Turnitzer Bahnradwe, trasa charakteristická chladnými a tmavými tunely. Tunely na stezce najdete hned a na konci vás bude čekat osvěžení v podobě přírodního koupaliště.

Okružní jízda v oblasti Waldviertel

Delší trasou je Thayarunde. Tato okružní stezka vede oblastí Waldviertel a začíná ve Slavonicích. Polovina cesty vede po asfaltce a ta druhá už po nezpevněných cestách. Součástí této okružní jízdy jsou i úseky dvou oblíbených stezek a to Stezka železné opony a Kampa- Dyje- Morava.  Rakouský region blízkosti hranic kromě delších či kratších i řadu dalších možností, jak jen vyjet ráno s batůžkem a večer se vrátit zpět do výchozí destinace.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *