Zajímavá místa na Ibize, která byste měli navštívit. Zažijete zde koupání i zábavu

Když za sluncem, mořem a zábavou na jih Evropy, tak určitě na ostrov Ibiza ve Středozemním moři. Mezi turisty z celého světa je populární díky bohatému nočnímu životu a tanečním klubům, diskotékám na pláži v příjemném středomořském klimatu.

Zábava, koupání i pamětihodnosti

Bylo by ale příliš jednostranné tvrdit, že na Ibize se člověk jen baví u populární hudby a sklenky něčeho dobrého v ruce. Tento třetí největší ostrov Baleárského souostroví umí toho nabídnout daleko více, takže na své si přijdou také milovníci koupání v moři, historických pamětihodností a krásné přírody.

Nechte se tedy pozvat do příjemných letovisek na Ibize, ve kterých se budete moct oddat odpočinku pod rozpáleným jižním sluncem. Ostrov Ibiza i přes vyhlášené taneční kluby, ve kterých hrají dýdžejové světových jmen, je velmi přátelský k rodinám s dětmi.

Ty se tu rozhodně nudit nebudou, až je přestane bavit stavět z písku na pláži hrady. O jejich zábavu se postarají akvaparky, výlety lodí nebo džípem, případně některý z plážových klubů, ve kterém se děti budou moct věnovat různé kreativní tvorbě.

Ráj hudebních nadšenců a milovníků nočního života v Sant Antoni de Portmany

Město Sant Antoni de Portmany, jinak zvané San Antonio, leží na severním pobřeží ostrova Ibiza v zálivu Sant Antoni. Od hlavního města Ibiza je vzdáleno asi 16 kilometrů, což je vlastně kousek. Autem vám to bude trvat sotva dvacet minut jízdy po silnici El-600. V časopise Time Out se o Sant Antoni de Portmany zmiňují jako „o pravděpodobně hlavním městě klubové zábavy ve vesmíru“. Je to pravda, protože tu najdete celou řadu zábavních podniků, kde to v noci žije čilým životem.

Jedním z těchto klubů je Eden Ibiza v samém srdci města, na ulici Calle Salvador Espriu v centru zálivu San Antonio. U klubu pohodlně zaparkujete na přilehlém parkovišti. Eden stojí na původním místě Star Clubu, jenž v 90. letech minulého století proslul jako Kaos Club. Eden vznikl v roce 1999 jako konkurence nedalekého klubu Es Paradis.

Přístav. Foto: Pixabay

Akvapark Cap Blanc Aquarium

Asi tři kilometry od nočního klubu Eden v Sant Antoni de Portmany se na břehu moře nachází akvárium Cap Blanc Aquarium. Je možné se sem svézt autobusovou linkou a vystoupit na zastávce Cala Gració. Určitě sem vezměte své děti, které společně s vámi se budou moct obdivovat živým živočichům v moři stejně jako sbírkám žraločích vajec, mořských hub, plžů či mlžů.

Pláž Cala D’Hort s nejkrásnějšími západy slunce na Ibize

Na západním pobřeží ostrova Ibiza leží jedna z nádherných ibizských pláží s bílým pískem – Cala D’Hort, a to v obci Sant Josep de sa Talaia v přírodním parku Sa Talaia. Od hlavního města je vzdálená asi 21 kilometrů a od vyhlášeného města zábavy Sant Antoni de Portmany asi 18 kilometrů. Dostanete se sem po silnici El-700.

Pláž, dlouhá 200 metrů, leží v zátoce s křišťálově průhlednou vodou. Nabízí úchvatný výhled na mystickou skálu zvanou Es Vedra, která se zvedá z moře. Místní pověsti o ní říkají, že je špičkou potopené Atlantidy nebo domovem mořských nymf.

Zdroj: https://elviajista.com/donde-alojarse-en-ibiza/; https://familiawally.com/ruta-por-ibiza-en-autocaravana-o-camper/

Skála Es Vedra. Náhledové foto: Pixabay

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.