5 důvodů proč se vydat na dovolenou do Turecka

Turecké rozvaliny

Průzračné vody, vysoké hory, ruiny starých říší, malá nedotčená města, obrovská katolická města – existuje tolik důvodů, proč byste měli zůstat v Turecku. V tomto článku se podíváme na některé z těch nejvýznamnějších.

Turecko
Foto: Pixabay

Překrásné pláže

Bodrum, AntalyaAntalya, Izmir a Fethiye mají několik nejkrásnějších pláží v Turecku, které zahrnují vše od odloučených zátok až po energické plážové párty. Jedním z hlavních způsobů, jak se seznámit s četnými tureckými pobřežími a pobřežím Středozemního nebo Egejského moře, je podniknout modrou plavbu.

Vykopávky a naleziště

Turecko je svědkem mnoha říší a civilizací a zahrnuje výjimečné množství archeologických nalezišť rozmístěných po celé zemi. Od istanbulských královských sídel a mešit přes ruiny Efesu až po podzemní města v KappadokiiKappadokii.Tato země může být bezpečným místem pro milovníky archaického bádání a historie.

Sport

Kromě velkých měst, jako je Ankara, Istanbul a Izmir, se dovolená v Tureckudovolená v Turecku dá prožít také na spoustě míst, kam se dá normálně vyrazit. Od lyžování v pohoří Uludağ až po horolezectví v oblasti Rize. Neopomeňme ani bílé travertinové terasy v Pamukkale.

Neuvěřitelné jídlo

Kombinace středovýchodních, asijských a evropských vlivů se opět spojuje, tentokrát do vynikajícího seskupení kuchyní. Očekávejte talíře plné nových položek – vynikající kebab, šavarma, dušené maso a mnoho dalšího. Každá lokalita v Turecku má své speciality. Vyzkoušejte křupavě připravené ryby a divoké byliny na pobřeží Egejského moře, kebab v hojném množství ve středu země. Zatímco v Istanbulu se pokuste o exotické chutě v podobě vývarů a rudých masových a rýžových pokrmů, které s oblibou připravovali sultáni a jejich panoši. Pokud jste se ještě nenasytili základními chody, nesmíte vynechat ochutnávku nádherně bohatého sladkého dezertu baklava, který vznikl za Osmanské říše.

Turecké lázně

Setkání s hamamem se stalo synonymem pro TureckoTurecko a stal se velmi vyhledávaným místem. Nechat se drhnout, mýt a třít mýdlovou pěnou, je přece úžasný způsob, jak se uvolnit.

Zdroje info: theculturetrip.com, turecko.org, blue-style.cz/turecko/

Náhledové foto: Pixabay