Ergo online

5 rad, jak vybrat výhodné cestovní pojištění na hory

Pro všechny milovníky zimních sportů, kteří vyrážejí sjíždět zahraniční svahy, tu máme jednoduchý návod, jak zařídit kvalitní cestovní pojištění. Nabízíme 5 praktických rad, kterými je třeba se řídit, aby bylo pojištění „kamarád“.

1. Zvolte vyšší pojistné limity

Důležitou součástí každého pojištění na cesty jsou pojistné limity. Udávají nejvyšší částku, kterou za vás pojišťovna v případě pojistné události zaplatí. Je třeba vědět, že cena za lékařské úkony se může vyšplhat do milionových výšin. Započítat je třeba i úhradu nákladů za převoz do nemocnice či zpět do České republiky, práci horské služby apod. Pro pobyt na horách je proto lepší volit vyšší pojistné limity – dostačující výše je 5 000 000 Kč.

Vrtulník ergo

2. Pozor na nadmořskou výšku

Běžně se cestovní pojištění vztahuje na pobyt do 3 000 m.n.m. Pokud vyrážíte do Alp, zjistěte si, jak vysoko se sjezdovky nachází. Pokud hranici 3 000 m.n.m. překročíte, je třeba si u pojišťovny sjednat řádné připojištění.

3. Čtěte podmínky

Před podpisem smlouvy si důkladně přečtěte podmínky a společně s nimi ještě časté otázky na cestovní pojištění. Je třeba vědět, na jaké aktivity se pojištění vztahuje. Sáňkování nebo skialpinismus patří do kategorie rizikové sporty, pro které je nutné si sjednat připojištění.

Ergo

4. Sjednejte online

I na kvalitním pojištění se dá ušetřit. Jde to jen v případě, pokud si pro vaši cestu sjednáte cestovní pojištění online. Při sjednání přes internet nabízí mnohé pojišťovny slevy nebo bonusy. Navíc tím ušetříte i čas. Pojistka sjednaná online je platná od druhého dne.

5. Myslete na ostatní

Na sjezdovce se nebudete pohybovat sami. Může se stát, že zaviníte nehodu, při které dojde k poranění cizí osoby. Může dojít i k poničení lyží či jiného vybavení. Abyste nemuseli za takové škody platit, sjednejte si ještě pojištění odpovědnosti. Více se o něm dozvíte v tomto článku.

 

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

3 komentáře

  1. Damian Odpovědět

    K cestovnímu pojištění lze ve většině případech přikoupit také pojištění storna. Lze říci, o kolik procet to průmerně navyšuje cenu? A lze si pořídit pouze pojištění storna? Tj. bez cestovního pojištění (pouze storno).

  2. Lída Odpovědět

    Vždy si říkám, jestli jsou potřeba u cestovního pojištění brát vyšší limity krytí nebo stačí nižší limity. Většinou se mi nechce připlácet, ale když člověk čte tenhle článek a vidí fotko helikoptéry, tak to nutí k zamyšlení. Berete vyšší nebo nižší limity?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *