Ski Karlov

Ski Karlov

Pokud si chcete užívat opravdu komplexního lyžování v Jeseníkách, nevynechejte Ski Karlov pod Pradědem. Tento areál se nachází přímo u obce Malá Morávka, která je jakousi přestupní stanicí na nejvyšší horu Jeseníků Praděd. Na konci Malé Morávky stačí při cestě z Rýmařova odbočit vlevo a dostanete se pohodlně až přímo k vlekům ski areálu Karlov. Celý komplex je rozdělen do celkem třech částí, jedná se o lyžařská střediska Karlov, Klobouk a Čerťák nabízející celkem více než 9 kilometrů sjezdových tratí. Ty jsou rozprostřeny na 12 sjezdovkách. Na jeden jediný skipas si tak můžete projet kompletně celé středisko a najít si tu svou nejoblíbenější sjezdovku.

Rozmanité sjezdovky v areálu Karlov

Jestliže hledáte rozmanité sjezdovky určené jak pro rodiny, tak i pro sportovní lyžaře podávající výkony, jste v této části areálu na správné adrese. Dopravní obslužnost zde zajišťuje zejména čtyřsedačka karlovský Express. Na té si budete moci užívat klidně i za tmy, jelikož se zde koná pravidelně většinou denně večerní lyžování.

Dokonalý zážitek na Klobouku

Kopec Olomoučák je dnes již legendární a návštěva Karlova by se bez jeho sjetí neměla obejít. Nová dvousedačková lanovka vás pohodlně dopraví na jeho vrchol a vy si budete moci užívat skvělého sportovního zážitku na precizně připravené široké sjezdovce.

Nový areál Čerťák

Zcela nový je skiareál Čerťák, který se nejlépe hodí pro lyžování rodin s dětmi. Pokud patříte mezi vyznavače carvingu anebo máte rádi dlouhý oblouk na snowboardu, pak vám bude plně vyhovovat celková šířka zdejší sjezdovky. Ve všech částech Ski Karlov pod Pradědem je k dispozici servis lyží a také dětská lyžařská škola. Jinak nabízí ubytování Malá Morávka a výjimkou není ani ubytování Karlov pod Pradědem, kde se nachází zejména větší množství chat a chalup k pronájmu.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *