Chalupa na horách

Letní dovolená v Lužických horách – kam vyrazit a kde se ubytovat?

Když se řekne Lužické hory, jistě si i vy jako první vybavíte notoricky známý Národní park České Švýcarsko. Není to rozhodně vše, co mohou Lužické hory nabídnout. Máme pro vás inspiraci na celou řadu zajímavých míst a přidáme i tip na výhodné ubytování.

Park a jeho lákadla

Určitě je žádoucí si vyhradit minimálně jeden den a vydat se za dominantou národního parku – k Pravčické Bráně (více o ní zde). Vystoupejte na vyhlídku při úpatí pískovcové brány a pokochejte se pohledem do širokého okolí. Hned vedle Pravčické Brány se nachází výletní zámeček Sokolí hnízdo, ceny jsou sice dražší, ale dát si minimálně kafíčko ve stylové restauraci s vyhlídkou je zážitkem. Od brány doporučujeme pokračovat na projížďku lodí. Na výběr máte ze dvou možností – je to oblíbená Edmundova soutěska nebo Divoká soutěska. Obě lemují skály, jdou projít i pěšky. Zajímavostí Edmundovy soutěsky jsou skalní útvary Skalní rodina či Strážce.

Pravčická brána

Objevte více!

Pokud se rozhodnete zůstat déle a budete si hledat ubytování v Lužických horách na několik dní, věřte, že o zážitky nebude nouze. Cílem vašeho putování by se měly stát Jetřichovické skály. Jedná se o několik propojených sklaních vyhlídek. Nejvyšší z nich na Mariině skále se nachází ve výšce 428 m n. m. Při výšlapu se zapotíte, nahoře vás čekají i žebříky. Když už budete v Jetřichovicích, udělejte si procházku k romantické ruině Dolský mlýn. Na tomto místě se natáčelo několik známých pohádek – například Peklo s princeznou. Za výlet stojí také rozhledna Jedlová, sklaní hrad Šaunštejn či zřícenina Tolštejn, zážitkem je i procházka údolím Milířky, které protíná hornická naučná stezka.

02

Kde se ubytovat?

Jestliže vyrazíte ve více lidech, je pro vás ideální volbou pronájem chalupy na horách. Chalupa nabízí velký prostor a zážitek v podobě atmosféry časů dávno minulých. Nachází se v obci Jiřetín pod Jedlovou. Je skvělým výchozím bodem pro podnikání výletů do okolí. Chalupa k pronájmu nabízí útulné prostředí v souladu s přírodou. Celkem se v chalupě nachází 16 lůžek. Pro zábavu je připraven kulečníkový stůl, knihovna, podlahové šachy a šipky. Na zahradě je gril a pro děti je připraveny houpačka a pískoviště.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *