Hotelbelvedereprague.cz

Výlet do ZOO Praha – co je nového?

Pražská ZOO byla poprvé otevřena v roce 1931. Tehdy připomínala staveniště, což dnes rozhodně neplatí. Nyní se ZOO rozprostírá na ploše 58 ha, z čehož 45 ha zabírají stálé expozice. Můžete se těšit na 12 pavilonů a více než 150 expozic. Loňský rok byl bohatý na přírůstky a proběhla i modernizace několika pavilonů. Na co se těšit a jak si výlet do hlavního města užít?

Za mláďaty

Rok 2015 byl pro ZOO úspěšný, protože přišlo na svět celkem 1 272 mláďat od 220 druhů. Mezi nejznámější zvířecí miminka patřil lachtan, který se stal i jednou z „tváří“ kampaně ZOO. Prohlédnout si ho můžete například v tomto videu. Dalším úspěchem bylo narození malého tapíra či 3 mláďat oblíbených surikat. I v roce 2016 už ZOO slaví chovatelské úspěchy. Vůbec poprvé v historii se narodilo mládě mravenečníka, narodilo se 20. ledna. Jestliže se chcete bavit pohledem na zvířecí mrňousy, vyrazte do ZOO právě nyní, je na co se koukat.

Modernizace a unikáty

Pražská ZOO se snaží expozice modernizovat. Důkazem toho je nově vybudované Velemlokárium. V něm vás přivítá Karlo – největší žijící velemlok čínský na světě. Váží 35 kilogramů a měří 158 cm! Za návštěvu v současné době stojí hlavně expozice plazů středoasijských pouští. Právě nyní totiž probíhají bouřlivé námluvy mezi ještěry, nenechte si unikátní podívanou uniknout.

Jeden den je málo!

45 ha je obrovská plocha, a pokud se rozhodnete projít všechny expozice, věřte, že vás na konci budou pěkně bolet nohy. Jestliže se na výlet do ZOO vydáte, doporučujeme si zařídit ubytování v centru Prahy, kam si po náročném dni půjdete odpočinout.

Hotel Belvedere PragueVaší volbou by se mohl stát oblíbený hotel Praha Belvedere. Pro hosty připravil speciální balíček ZOO Praha. V rámci něj koupíte ubytování ve 2 nebo 3 lůžkovém pokoji na jednu noc. K tomu získáte vstup do ZOO v hodnotě 8 Eur na osobu, mapu ZOO a také mapu města. 4* hotel Belvedere Praha patří mezi nejlepší hotely v Praze i proto, že drží ceny za ubytování hodně nízko. Těžit budete z jeho strategické polohy. Hotel se nachází nedaleko stanice metra Vltavská.

Sdílet

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *