Dolní Morava ski

Dolní Morava ski

Jedním z největších zimních středisek na Moravě je bezesporu Ski Dolní Morava. I díky maximálně pohodové dostupnosti z různých směrů se sem v zimě i v létě sjíždějí spousty turistů. Dostat se sem můžete jak ze směru od Brna, tak i Pardubic a Olomouce. Cesta by neměla autem trvat déle než 2 hodiny. Odbočíte v obci Červený Potok u kostela a na konci obce již středisko bezpečně najdete. My se v následujících řádcích budeme soustředit na jeho hlavní přednosti a na to, proč vlastně Ski Dolní Morava navštívit.

V turistickém centru poradí

Návštěvníci tohoto areálu určitě ocení již jen velké bezplatné parkoviště v jeho spodní části. Bylo zde také otevřeno turistické informační centrum, a to hned vedle parkoviště. V současné době se zde mimo středy a pondělí můžete informovat o veškerém dění okolo. Jinak jsem zde i nově vybudované toalety a veškeré hygienické zázemí včetně automatu na teplé nápoje.

Zimní ráj

V zimě si v Dolní Moravě zcela určitě užijete pohodového pobytu. Za ten se zaručí již jen vynikaící přepravní kapacity. Celkem 2 čtyřsedačkové lanovky dokážou středisko bez větších problémů obsloužit, a to v kombinaci s dalšími několika lyžařskými vleky. Pro děti je zde připraven pohyblivý pás a kolotoč. Mimo precizně upravené a zasněžené sjezdovky si budete moci užívat také adrenalinu na 2,5 km dlouhé sáňkařské dráze.

Přijeďte kdykoli

Vyrazit můžete na Dolní Moravu kdykoli. Ani na jaře nebo v létě se tady nebudete nudit. Důkazem budiž Dolní Morava stezka v oblacích, která zde byla zbudována. Když vyrazíte na její vrchol, naskytnou se vám neskutečné pohledy na okolní horské velikány. V kombinaci s nejrůznějšími túrami v Jeseníkách se jedná o skvělé zpestření dovolené v okolí tohoto střediska.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *