jizni-korea-salkury

5 úžasných věcí, které vás překvapí při cestování po Jižní Koreji

Od zbytku asijských zemí se Jižní Korea odlišuje především svou jedinečnou kulturou, jazykem, tradicemi a technologickým pokrokem. Také tu najdete potraviny, které nenajdete nikde na světě. Už jste zvědaví?

Jídlo, u kterého se neumažete

Lízátka, zmrzliny a podobné pochutiny jsou obvykle vybaveny speciálními chrániči z kartonu. Brání to znečištění rukou. A zmrzliny, které tu můžete dostat, jsou leckdy opravdu obří, takže jde o užitečného pomocníka. Mají je i oblíbené karmelizované jahody, které se často prodávají v zimě na ulicích. Jde o klasický zimní dezert a rozhodně stojí za to je zkusit. Navíc vypadají přímo báječně!

Hřiště nebo zábavní park

Pokud navštívíte dětská hřiště v Soulu, zjistíte, že často vypadají doslova jako malé zábavní parky. Najdete zde všechny druhy atrakcí a vstup je samozřejmě zdarma. O něčem podobném si můžeme u nás nechat jenom zdát.

Foto: Pixabay

Kávové mléko v pytlíčku

Pamatujete ještě na mléko v sáčku? V Koreji se prodává dodnes – ve vtipných trojúhelníkových balíčcích, které dominují snad každému obchodu s potravinami, najdete osvěžující kávový nápoj s mlékem. Chutná opravdu dobře, a navíc vás povzbudí! Stačí jen odtrhnout roh a vypít.

Ptačí budky jako malé paláce

Obrovské ptačí budky tu můžete často vidět přímo na ulicích. Jsou opravdu prostorné a mohou ubytovat několik ptačích rodin najednou. V korejských ulicích je tedy vždycky živo. Na to se můžete spolehnout.

Chilli papričky přímo na ulici

Stejně jako v mnoha jiných asijských zemích tvoří i v Jižní Koreji chilli papričky základ jídelníčku. Je jich potřeba opravdu hodně a proto se tady obvykle suší venku mnohdy dokonce přímo v ulicích města!

Zaujaly vás karamelizované jahody? Seznamte se s nimi

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.cestujlevne.com/pruvodce/jizni-korea, https://www.chinatours.cz/rejstrik-mist/jizni-korea/

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *