kava-hrnek

Šílené kávové variace z celého světa – z některých se vám doslova obrátí žaludek

Káva je ve světě je opravdu velmi oblíbená. Ne všude si ji však dopřávají tak, jak jsme na to zvyklí u nás. Jakým zemím se co do jejich tradičního servírování kávy raději vyhnout, pokud nechcete být nepříjemně překvapeni?

Vaječná káva z Vietnamu

Vietnam je známý mezi cestovateli doslova jako Mekka milovníků kávy. Najdete zde všechny obvyklé klasické odrůdy nápoje, ale o neobvyklé kombinace. Stačí zamířit do Hanoje, rodiště vaječné kávy. A jak vlastně vznikla? Legenda říká, že během války byl v zemi nedostatek mléka, takže místo něj lidé používali k dochucení kávy vaječné žloutky s cukrem a kondenzovaným mlékem. To vše zalili robustou a vaječná káva byla na světě. Někomu opravdu chutná, jiný prohlašuje, že nikdy nepil nic odpornějšího. Posoudit to budete muset sami.

Foto: Pixabay

Kaffeost z Finska

Pokud si myslíte, že se k sobě káva a sýr příliš nehodí, ještě si to rozmyslete. Až ochutnáte finský kaffeost, zjistíte, že k jeho přípravě bude obsluha potřebovat také několik kusů juustoleipä, což je speciální typ sušeného sýra. Několik kousků tohoto sýra vložíte do hrnku, nalijete na něj horkou kávu a jíte. Doslova. Suchý sýr rychle absorbuje kapalinu a promění se v jakési žužu. Ale je třeba ho sníst rychle, než se úplně roztaví.

Café Touba ze Senegalu

Café Touba pro vás může být ta nejsilnější káva, jakou jste kdy vyzkoušeli. Koření (nejčastěji pepř) se do ní totiž přidává už když se praží kávová zrna. Dohromady tak tvoří neuvěřitelnou chuť – a taky štiplavost. Používá se speciální druh guinejského pepře, takže pozor na chuťové pohárky!

Vaječnou kávu pijí i na Srí Lance. Zajímá vás, jak se připravuje?

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.vybornakava.cz/2017/7-nejdrazsich-kav-sveta-kolik-stoji-a-proc/, https://www.invia.cz/blog/jak-se-pije-kava-ve-svete/, https://www.cerstvakava.cz/clanky/kavy-celeho-sveta/

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *