Letadlo

První cesta letadlem? Tyto tipy určitě využijete

Ještě jste nikdy necestovali letadlem? Pokud ne, rozhodně v tom nejste sami, nicméně prakticky nic by vám nemělo bránit tento skvělý a rychlý dopravní prostředek využít. Mnohé z nás takováto dovolená láká. Když už si pořídíte letenku a jste natěšení na krásný pobyt, určitě se ve vás ukrývá kousek nervozity. Ta plyne především z nezkušenosti v této oblasti. My se podíváme stručně a přehledně na základní úkony, jež je třeba řešit doma před odletem, v den odletu, na letišti a pak v letadle.

Co všechno řešit ještě doma?

V první řadě je zapotřebí zkontrolovat si doklady. Důležitá je platnost. Do zemí v rámci Schengenu vám stačí jen občanka. Přímo na letence najdete, jaká zavazadla jsou v ceně. Levné zájezdyLevné zájezdy jsou typické tím, že máte jen ta příruční. Jen pro orientaci, checked-in zavazadlo značí, že jde o zavazadlo v zavazadlovém prostoru letadla. V příručním zavazadle nesmí být ostré předměty a tekutiny o objemu přesahujícím 100 ml. Jinak se také vyplatí využít online odbavení, jež některé letecké společnosti nabízejí. Učinit tak lze online doma. Nezapomeňte ani na to, zdali cílová země nevyžaduje test na Covid-19, nejspíše tomu tak bude.

Kokpit v letadle

Kokpit v letadle: Foto Pixabay

Den odletu je důležitý

Bezesporu. Volba letecké společnostiletecké společnosti je za vámi a vy si musíte dát dostatek času k tomu, abyste dorazili na letiště včas. Ideální je tam být zhruba 2 hodiny před odletem. V letištních prostorách se neobejdete bez ochrany dýchacích cest, tedy respirátoru či roušky. Čeká vás odbaveníodbavení, prohlídka security a boarding. Někdy vás čeká cesta autobusem a schůdky, jindy pouze tunel.

LetadloLetadlo: Foto Pixabay

A co v letadle?

Orientujte se dle letenky, respektive čísla řady a písmene sedačky. Opravdu nic složitého. Před vzletem vás čekají instrukce od letecké společnosti, respektive personálu letadla. Prudký rozjezd letadla vás dokonale usadí a pak už si budete užívat letu. A kde si nějaký zájezd vybírat za solidní ceny? Třeba na www.cklub.czwww.cklub.cz.

Zdroj info: https://www.cklub.cz/blog/neletecka-dovolena/cestujete-poprve-letadlem-prectete-si-par-tipu-na-co-pred-cestou-nezapomenout

Letadlo: Náhledové foto Pixabay

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *