turista

Levné cestování po Evropě? Víme, kam vyrazit po Evropě, aby to stálo za to

Hledáte ta nejzajímavější místa pro podzimní cestování? Mnohdy stačí vyrazit jen kousek za hranice a budete se divit – samozřejmě tím správným způsobem.

K napjatému rozpočtu je přívětivý Berlín

Pokud máte do kapsy opravdu hluboko, pak by se Berlín měl ocitnout na vrcholu vašeho podzimního cestovního seznamu. Rozhodně jde o jedno z nejzajímavějších měst v Evropě. Na své si přijdou především milovníci dobrodružství, protože nabízí spoustu míst a atrakcí, z nichž mnoho je zdarma.

Paphos aneb hurá na Kypr

Jestliže si chcete užít ještě poslední výlet na pláž, než začne pořádné chladné počasí, pak vsaďte Paphos na Kypru. Pobřeží okolo města nabízí parádní výhledy i procházky a dopřát si můžete i zdravou dávku nočního života a zábavy.

Foto: Pixabay

Brusel – Belgie vás vítá

Málokdo to ví, ale na podzim je cestování do Bruselu mnohem levnější než v drahých letních měsících. Můžete si tu užít doopravdy mnoho atrakcí, chutnou kuchyni i poměrně přívětivé počasí. A to až do listopadu.

Dublin, Irsko – tady je opravdu levně

Opakovaně bývá Dublin hodnocen jako třetí nejlevnější město v Evropě, vhodné pro cestování. Bude tedy jasnou volbou pro vaši podzimní dovolenou. I když se tu v říjnu pohybují teploty okolo 5,5 až 6,5 stupně Celsia, pokud se vybavíte teplým oblečením, určitě vám to nijak vadit nebude.

Istanbul vás přivítá v Turecku

V zásadě si výlet do Istanbulu můžete dopřát kdykoli. Nalákat by vás měl především jedinečný architektonický design a další zajímavosti. Ale podzim vám nabízí hned dvě výhody: skvělé počasí a levnější ceny. A to za zkoušku rozhodně stojí. Tak proč se letos nevypravit někam dál než za humna?

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://pelipecky.cz/vycestujte-na-podzim/, https://more-dovolena.eu/zajezdy/44-kam-na-podzim-k-mori, https://getbybus.com/cs/blog/kam-se-vypravit-v-rijnu/

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *