6 míst, které navštívit v Krkonoších

Krkonoše

Chystáte se navštívit Krkonoše a nevíte přesně, kam se vydat a kde to stojí za to? Řada lidí zná Sněžku. Jsou tu ale i další kouzelná místa, která stojí za to vidět! Pohoří Monstera je známým cílem zejména v zimě, protože jsou zde hory a zimní sporty, ale tato místa jsou nepochybně krásná i v jiných ročních obdobích.

Čertova strouha

Byla postavena jako součást systému přehrad v horách, které zabraňovaly povodním. Obyvatelé z okolí se jim na konci 19. století postavili se strachem. Rozsáhlá přehradní díla, která byla nakonec realizována v rámci povodí Labe, Jizery a Úpy, jsou důkazem zručnosti našich předchůdců, jejichž názorným příkladem je Čertova strouha. Její přehrazení se dochovalo téměř kompletně a dodnes je zcela funkční.

Klínové boudy

Horské chaty roztroušené na západním svahu Zadní Planiny na Klínové louce. Konkrétně se jedná o chaty Petráška, Spisovatel, Kantorská a Skočka. Nejpozoruhodnější bývala však Klínová bouda, která v roce 1970 vyhořela a dnes je na jejím místě studánka a přístřešek pro návštěvníky.

Medvědí cesta

Kde jinde byste měli lovit medvědy v Krkonoších než právě v Medvědíně? Parádní stezka pro celou rodinu začíná u horní stanice lanovky. Nějakou dobu předtím, než se vydáte na cestu, oceníte zábavu na úvodním hřišti. V tu chvíli stačí objevit všech 7 medvědích společníků, užít si výlet a získat kompenzaci.

Pančavský vodopád

Pančavský vodopád je jedním z nejúžasnějších vodopádů. Jde o normální kaskádovitý vodopád. Má čtyři základní stupně, které jsou 36 m, 39 m, 23 m a 20 m vysoké. Šířka vodopádu se mění podle množství proudící vody. Mění se mezi 4 a 8 m. Najdete ho 1 km jižně od Labské boudy, na Pančavském potoce. Vodopád najdeme na tzv. Ambrožově vyhlídce, odkud je pěkný výhled na Labský důl, Kozí hřbety, Kotel a Lysou horu.

Vodopád
Zdroj: Pixabay

Kozí hřbety

Kozí hřbety vládnou kotlině Špindlerova Mlýna. Strmou hranu utvářejí křemencové a suťové sloupy mezi Bílým Labem a svatým Petrem. Hrana je přehuštěná klečí, na svazích se vyvíjejí smrčiny a suťové lesy. V rámci 16.-17. století se zde těžily nerosty měď, arzen a stříbro. Hřeben je v nejlepším případě výjimečně stísněný a je tak klasifikován jako sesuvná stráň.

Vejsplachy

Sportovně-rekreační zóna s koupalištěm se nachází na okraji západní části Vrchlabí. Nabízí koupání v rámci čerstvého vzduchu v koupališti o rozloze 4 ha se zeleným břehem a písečným dnem na západním břehu rybníka. Koupající mají k dispozici WC, sprchy a občerstvení.

Zdroje info: kudyznudy.cz, cestovatele.cz

Náhledové foto: Pixabay