4 místa v Japonsku, které bude škoda když neuvidíte. Víme také, co si dát v místních hostincích

V Japonsku je mnoho destinací, které by měl navštívit každý. Může nabídnout futuristické mrakodrapy nebo klidné bambusové lesy, můžete navštívit rušné neonové arkády, či tiché chrámy. Je to místo jako nikde jinde na planetě. Jídlo je unikátní, lidé jsou velmi vstřícní a zdvořilí a disponuje nejúčinnějším systému veřejné hromadné dopravy na světě. Nejde nemilovat míšení snadného cestování a překrásného zmatku.

Japonsko má hodně věcí co nabídnout, ale kde začít? Toto jsou tipy na bezdebatně nejlepší místa, která musíte navštívit při dovolené v Japonsku. Jsou ideální pro vaši první nebo i druhou cestu.

1) Takayama a jeho mitarashi-dango (rýžové kuličky grilované v sóji)

Takayama je naprosto nádherné městečko, které leží na okraji nádherných hor a jedno z nejlepších méně navštěvovaných míst v Japonsku. Za návštěvu stojí překrásné historické centrum, jenž je plné převážně původních dřevěných domů, úhledně tvarovaných stromů, barevných svatyní a zářivě červených mostů přes řeku. Rozhodně si nenechte ujít putovaní starým městem v brzkých ranních hodinách, předtím než dorazí davy. Nebo nákup čerstvého exotického lahodného ovoce, Nejlepší svačinkou zde jsou mitarashi-dango (rýžové kuličky grilované v sóji) z pouličních stánků.

Za návštěvu stojí, lidová vesnice Hida, kde můžete vidět tradiční doškové domy. Nabízí se také projížďka na kole krajinou se zážitkem Satoyama.

Foto: Pixabay

2) Hakone a černé vejce uvařené v horkých sirných pramenech

Hora Fuji je na seznamu míst, které musíte vidět, může být poněkud zahalená v mracích. I když existuje mnoho míst odkud lze horu vidět, Hakone je jedno z nejlepších. Je lehce dosažitelné z Tokia a v této oblasti je také spousta dalších věcí na navštívení, pokud nebudete mít štěstí s pozorováním. Při návštěvě kupte Hakone Free Pass, abyste mohli jezdit v dopravě Hakone Loop zdarma. Zdejší specialitou je černé vejce uvařené v horkých sirných pramenech v sopečném Owakudani. Nebo zkuste třeba pobyt v místnosti tatami v ryokanu (tradičním hostinci) a vychutnání si delikátní večeře. Doporučuji i putování venkovní galerií soch v Hakone Air Muzeu.

3) Kanazava – jedna z nejkrásnějších zahrad v zemi

V Japonsku je Kazanava jedno z nejlepších měst k návštěvě, bohužel jen pár zahraničních turistů se sem dostane. Můžete zde zažít čtvrtí gejša se zachovalými dřevěnými dřevěnými budovami. Jde zde také jedna z nejkrásnějších zahrad v zemi. Ohromující zámek a velké množství muzeí k prozkoumaní. Nenechte si ujít také tradiční čajový obřad v nádherných zahradách Gyokusen-en.

Foto: Pixabay

4) Nikko- chrámy a svatyně s rumělkovými branami

Chrámové město a místo dědictví UNESCO nacházející se v horách pár hodin severně od Tokia a představuje skvělé místo k odpočinku, když si chcete odpočinout od města. Během podzimu je tato oblast známá, díky jsvým zářivým barvám. Na lesem porostlém svahu jsou rozesety chrámy a svatyně s rumělkovými branami a mechem pokrytými kamennými lucernami. Hlavní svatyní je svatyně Toshogu, ohromující komplex, který je plný bohatě zdobených červených a zlatých budov mezi prastarými obrovskými cedry. Dav je zde většinou ohromující, takže se poté navštivte jednu z klidnějších svatyní. Na konci dne si určitě zahrajte pár her v atmosférickém Futarasan-jinja. Zdejší pochoutkou je žvýkání dango (grilované rýžové kuličky na špejli) z pouličního stánku a také můžete jíst sushi v Komekichi Kozushi.

Zdroj: https://www.radynacestu.cz/magazin/kanazawa/, https://www.letimdojaponska.cz/kanazawa/, https://katkacestuje.cz/2016/10/kanazawa-skryty-klenot-japonska-gejsa-samuraj-kenrokuen.html

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.