6 tipů, kam můžete vyrazit na výlet: Vydejte se poznat Moravskoslezský kraj

Beskydy

Přinášíme pro vás tipy na výlety po České republice, které byste si neměli nechat ujít. Zaměřili jsme se na moravskoslezskou lokalitu a vybrali jsme místa, jež se nám líbila nejvíce. V ideálním případě se vám budou líbit stejně jako nám.  

Hradec nad Moravicí

Hradec nad Moravicí je jedním z nejpůvabnějších zámků severní Moravy a Slezska. Co zde uvidíte? Bílý zámek, klasicistní sídlo s extravagantně vybavenými agenturními salony, Červený zámek jako novogotický kultivační komplex, neobvyklý prohlídkový okruh pro děti, Bílou věž a obrovský park plynule přecházející do volné přírody a protkané řadou stezek a procházkových okruhů. Za prohlídku stojí také přilehlý zámek Raduň s anglickým parkem a oranžerií.

Štramberská Trúba

Z hradní věže Trúba, vysoké 40 m, je možné po tříramenném dřevěném schodišti vystoupat na vyvýšenou dřevěnou vyhlídku, z níž se hostům naskytne zářivý pohled na město Štramberk s náměstím pod hradem, hřebeny Kotouče a Bílé hory, masiv Beskyd, Starojický svah s hradem a tzv. Moravskou bránu. Cestou do Trúby, což je 15 nasvícených tabulí s fotografiemi a příběhy, které provázely hrad Štramberk od počátku až po současnost, a také trochu nahlédnete do daleké budoucnosti, jak by Trúba mohla jednou vypadat.

ŠtramberkŠtramberk: Foto Pixabay

Valašská stezka

Stezka nabízí dvě jedinečná řešení. Zavěšený chodník, který nebyl dosud nikde jinde v zemi použit, a prosklenou palubu pro vyhlídku. Poslední zmíněná má navodit pocit, že stojíte ve vzduchu. Hosté tak stráví minuty v korunách stromů, odkud je nádherný výhled na okraj Beskyd. Stezka je vybudovaná ve výšce od čtyř do patnácti metrů a zahrnuje již zmíněnou vyhlídkovou věž a 150 metrů dlouhý lanový chodník.

Pustevny

Na Pustevnách se nachází stará valašská zvonička a vyhlídkový altán Cyrilka. Uprostřed druhé světové války zabránila 2. slovenská fanatická brigáda M. R. Štefánika ustupujícím německým důstojníkům v rozbití budov na Pustevnách. Asi 300 kroků východně od rozhledny Cyrilka se nachází stejnojmenná zatarasená jeskyně. Na areál dohlíží Valašské muzeum v přírodě v Rožnově. Další fascinací je nadzemní Valašská stezka, která je dlouhá 610 metrů, přičemž dřevěná část až k věži je dlouhá 390 metrů a zbytek tvoří chodník k 22 metrů vysoké kaskádové věži. Její součástí je skleněná vyhlídková plošina a 150 metrů dlouhý zavěšený himálajský chodník.

Pustevny

Pustevny: Foto Pixabay

Hukvaldy

Relaxaci, odpočinek a gastronomická setkání si můžete dopřát v penzionu Roubenka, Golf Klubu Hukvaldy a hotelu Ráj na zemi.

Satinské vodopády

Odborníci považují horní tok Satiny za jednu z nejdelších a nejzřetelnějších ukázek skalních koryt v moravských Karpatech. Pro běžné návštěvníky je bezesporu nejpřitažlivější zhruba 1 km dlouhá oblast, která má místy charakter 15 m hluboké soutěsky s několika až 3 m vysokými vodopády.

Zdroje info: kudyznudy.cz, cestovatele.cz

Náhledové foto: Pixabay