3 nejlepší kempy v ČR

Rozhodujete se, kam zamíříte? Co se rozmyslet na základě výběru kempu?

Jestli se chystáte na objevování Česka a vaší ubytovnou bude stan, zkuste se nerozhodovat jen na základě zajímavých míst, která se v dané lokalitě nachází. Doporučujeme zkusit jinou taktiku výběru lokality, a to na základě výběru kempu. Přece jen v kempu strávíte denně více než 12 hodin, a když si vyberete ten správný, možná v něm strávíte času ještě více. My vám představíme 3 nejlepší kempy v ČR podle nás.

Obecně o kempech a o nás

Česko je prošpikováno kempy a patříme tak mezi státy s nejvíce kempy na světě. U nás najdete kempy různých kvalit, velikostí a se všemožným vyžitím. Jelikož jsme odborníci na cestovní kávu, kempy a stanování v přírodě je naším druhým domovem. Rádi cestujeme jak po ČR, tak i v zahraničí a každý rok navštívíme desítky lokalit. A protože jsem již řádné množství kempů navštívili, odvážíme si je srovnávat a poukázat na ty nejlepší.

Kristýna – 3. nejlepší kemp v ČR

Nepatří mezi ty největší, ale mezi ty nejmalebnější. Jeho největší předností jsou písečné pláže u bývalého lomu se stejným jménem a průzračně čistá voda. Nachází se mezi Lužickými a Jizerskými horami téměř na naší troj-hranici s Polskem a Německem. Právě tento trojbod se nachází asi 4 km od kempu. Kemp patří mezi klidný rodinný a je ideálním místem pro čas strávený s dětmi.

78455-3-kamp-kristynaFoto: www.ubytovani.net

Kemp Klůček – 2. nejlepší kemp v ČR

Jedná se o nejšílenější party kemp v ČR. Kemp se nachází na břehu Máchova jezera, a i když je mimo období, kdy se koná slavný festival Mácháč, je zde party každý den. Sjíždí se zde především mladší hosté, a to hlavně kvůli lokalitě Bílý Kámen. Jedná se o místo, kde se nachází několik obrovských stanů, ve kterých hraje rozdílný styl hudby.

78454-kemp-klucek-2-kempFoto: www.poslouchej.net

Merkur – 1. nejlepší kemp v ČR

Tento kemp je největší v Česku a můžete v něm najít obě přednosti kempů předchozích. Nachází se na břehu Novomlýnské nádrže na Jižní Moravě, avšak čistě ke kempu náleží 2 soukromé laguny. Navíc je kemp nabitý adrenalinovými atrakcemi, jako jsou vodní lyžování, windsurfing, kiteboarding, zorbing atd., ale také atrakcemi běžnými. Svou zábavu si zde zaručeně vybere každý.

78480-1-nejlepsi-kemp-merkurFoto: www.kemp-merkur.cz

Společný nedostatek všech českých kempů

I když v Česku najdete opravdu úžasné kempy, u všech jsme našli jeden společný nedostatek, a to je absence kvalitní kávy. Jediným možným řešením je připravovat si kávu vlastní. Naším nejosvědčenějším způsobem je příprava Kávy do kapsy. Je použita jen ta nejkvalitnější káva a její jednoduchý způsob přípravy zaručuje dokonalou chuť s co nejmenší námahou, v nejrychlejším čase. Navíc si překapávanou mletou kávu můžete připravit i kdekoliv na cestách, stačí jen horká voda a hrnek.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.