7 nejúžasnějších národních parků v Japonsku

Vydejte se za Tokio a další rozlehlá města a objevte divokou přírodu japonských národních parků. Japonské scenérie se vyznačují ohromující přírodní scenérií. Obdivujte třepetající okvětní lístky růžově kvetoucích třešní na jaře a údolí zavěšená do zlata a tmavě červených javorů na podzim.

Akan, Hokkaidó

Málo zalidněný ostrov Hokkaidó je skutečným rájem se šesti národními parky a nádherným výhledem do divočiny. V případě, že chcete prolézt sopečné kaldery a podívat se dolů na jezera lemovaná lesy a řasami marimo nad jejichž hladinou se vznáší mlžný opar, přijeďte mezi červnem a srpnem. Park je domovem největší části japonské komunity Ainu (prvních osadníků Hokkaida). Cestovatelé, kteří přijíždějí na ostrov v létě, by měli navštívit jezero Mashū. Od prosince do února je park vhodný pro sněhové sporty.

Towada-Hachimantai, prefektury Aomori, Iwate a Akita

K zajímavostem patří jezero Towada, pohoří Hakkoda a vodní cesta Oirase, podél níž vede dřevěný chodník. Zastávka je známá tím, že nejkrásnější je v říjnu, kdy se panenská lesní krajina leskne padajícím listím. V zimě jsou zamrzlé vodopády a zasněžené stromy stejně nádherné. Zahřejte se lyžováním, snowboardingem, horolezectvím, jízdou na kole, kanoistikou a koupáním v onsenu, stejně jako zimními pokrmy, jako je kiritanpo (opečená mletá rýže omotaná kolem sloupku z cedrového dřeva) a inaniwa udon (nudle udon).

Nikkō, prefektury Točigi, Gunma a Fukušima

Jsou to právě šintoistická svatá místa a buddhistické svatyně a pagody, které se tyčí mezi stromy a dodávají této scéně nadpozemský charakter. Mezi pamětihodnosti, které si nenechte ujít, patří nádherná zářivá střecha posvátného místa Nikkó Tóšógú, lesklé rudé příčky svatyně Rinnódži, které se mísí s karmínově zbarveným lesem v době sklizně, a romantický most Šinkjó.

Aktivity se mění v závislosti na ročním obdobím – v letních měsících budete moci lézt, skákat přes křišťálově čisté potoky a tábořit uprostřed rododendronů a denivek. Nebo se můžete zúčastnit posvátného rozjímání u vodopádů. V zimě vás čeká řada sněhových sportů. V Asaye se můžete vykoupat v pramenech pod širým nebem a podívat se na hory.

Showa Kinen, Tokio

Národní park Japonsko
Foto: Flickr, Ari Helminen, https://www.flickr.com/photos/picsoflife/6356668825

Pokud se chcete nechat okouzlit japonskou přírodou, aniž byste museli odjet z Tokia, zastávka Showa Kinen je skutečným pouštním pramenem v jeho západních venkovských oblastech. Za pouhých 30 minut jízdy vlakem z centra města si pronajmete kola a projedete se po lesních stezkách kolem upravených záhonů plných tulipánů. Nebo si můžete objednat šlapadlo a vydat se na cestu po kanálech lemovaných stromy jinanu dvoulaločného a najít krásná jezera.

Fudži Hakone Izu, prefektury Kanagawa, Šizuoka, Tokio a Jamanaši

Fudži
Foto: Pixabay

V létě budete moci vystoupat po svazích posvátného sopky, v zimě budete moci přečkat v jeho stínu a z dálky obdivovat jeho dokonalost. Právě jeho odlišnosti vytvářejí park, který je nekonečně energický. Objevíte zde půvabné travnaté plochy Sengokuhara a také magmatické jeskyně a vodopády. Po celodenní procházce japonskými bukovými lesy dejte své nohy do zotavujících geotermálních pramenů Owakudani, údolí, které je součástí sopečného komplexu Hakone.

Další parky:

  • Setonaikai, Šikoku
  • Aso Kuzhou, prefektury Kumamoto a Óita

Zdroje info: kudyznudy.cz, booking.com

Náhledové foto: Pixabay