Neznámá anomálie v moři, v níž mizí letadla i lodě

Tasmánie

Jedná se o Bassův průliv mezi australskou pevninou a ostrovem Tasmánie. Poté, co nad těmito vodami zmizel pilot, se rozšířily černé skříňky. 300 kilometrů dlouhé Tasmanovo moře je pro námořníky něco jako očistec. Kombinace silných mořských proudů a téměř stálého větru vanoucího v opačném směru zvedá až 15 metrů vysoké vlny, které se s ohromujícím hřmotem snaží rozdrtit každou projíždějící výpravu o některý z útesů.

Přicházející bouře
Foto: Pixabay

Bassův průliv je považován za jeden z nejproblematičtějších mořských úseků vůbec. Je známo, že jen od konce 18. století v něm zmizelo více než 800 lodí. V průlivu se však neztratily jenom lodě. A stejně jako v případě podivných zmizení plavidel a letecké lodi v Bermudském trojúhelníku, i v okolí Bassova průlivu se vyskytují četné záhady a bizarní úkazy, které je obtížné se odvolat na přírodu.

Nejslavnější případ

Nejslavnějším případem tohoto trojúhelníku je událost z roku 1978, kdy o život přišel teprve dvacetiletý hoch. Půl hodiny po startu kontaktuje řídící věž. Oznamuje jim, že ho pronásleduje letadlo, které není letadlem a že je jasně ozářeno. A pak už o něm nikdo nevěděl…

Bassův průliv
Bassův průliv, Foto: Dr Marry Grillham, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kent_Group,_Bass_Strait_from_the_air

Otec tohoto mladého chlapce je přesvědčen o existenci mimozemšťanů – na druhou stranu by bylo od nás omezené a namyšlené si myslet, že jsme v celém vesmíru jediné žijící bytosti. Ovšem záhadné zmizení lodí má spíše jiné vysvětlení, než je únos UFEM. Jsou zde velmi silné mořské proudy, časté silné vichřice, vysoké vlny, které dosahují až 15 metrů. A uvádí se, že problémem je i malá hloubka, která tu je 50 metrů. Tento mix pak zaručeně představuje vysoké nebezpečí, kde stoprocentně přijdete o život.

O tom se přesvědčili v roce 1998 závodníci jachtařského klubu. I když bylo vydáno upozornění na nepříznivé a nebezpečné podmínky, závodníci přesto vypluli. Bohužel při závodu došlo k tomu nejhoršímu scénáři, jaký mohl přijít – všichni závodníci zde byli pohlceni mořem…

Zdroje info: m.magazinplus.cz, stoplujednicky.cz

Náhledové foto: Pixabay