8 cestovních triků pro pohodlnější cestování

Letiště

Pro mnohé z nás je cesta na dovolenou oblíbeným obdobím v roce. To, co nám ho může zkazit, jsou dlouhé hodiny strávené na cestě. Proto jsme pro vás připravili 8 šikovných cestovních triků, které by měl znát každý cestovatel. Pomohou vám nejen přežít hodiny na cestě, ale také udělat z dalšího výletu zážitek vašich snů.

Najděte místo k nouzovému nabití telefonu

Pokud sedíte na letišti a máte vybitý telefon nebo tablet, budete se muset podívat po zásuvce. Jenže v mnoha případech žádnou nenajdete. Ale můžete se podívat po televizních obrazovkách, které na letištích, v hotelech a v kavárnách jsou k dispozici. Mají vstup pro USB port, do kterého lze napojit kabel a nabít si přístroje.

Jídlo v autě bez bince

Koupíte si jídlo z drive-in a nemáte ho kam položit. Při tom potřebujete pokračovat v cestě, ale co s jídlem. Než abyste si zašpinili potahy, stačí pouze koupit levný plastový košík, který vyřeší váš problém jednou provždy.

Efektivní zabalení řetízků

Každá dáma si sebou na výlet musí vzít náhrdelníky, ale jak je zabalit, aby se neustále nezasukovávaly řetízky? To je otázka, která trápí většinu žen. Vložte je na potravinářskou fólii a zamotejte je do ruličky. Tím efektivně překazíte kontakt mezi řetízky.

Kapsář do auta

Všichni známe kapsové pořadače pro domácnost, ale co kapsové pořadače pro auto? Můžeme do nich dát všechny drobnější věci, které se povalují všude kolem.

Neustále mějte po ruce prodlužku

Je cenná v ubytovacích zařízeních, na terminálech letadel a v kavárnách. Kromě toho bezpochyby potěšíte všechny ostatní, kteří by potřebovali nabíjet svoje přístroje.

Prodlužka
Foto: Pixabay

Naučte se šetřit místem

Vaše zavazadlo a jeho obsah by měly být skladné. Neměli byste si brát zbytečné krémy a šampony, ale vyměnit jejich obsah za menší lahvičky. To může být obzvláště důležité, pokud cestujete s příručním zavazadlem.

Do letadla s vlastní zábavou

Je šokující, že řada letadel a autobusů nemá obrazovky zabudované do zvýšených sedadel. V případě, že si potřebujete vytvořit obrazovku na sedadle vezměte si uzavíratelný sáček, vložte do něj telefon a obal zavěste na zámek stolu. Nezapomeňte na mezeru uvnitř obalu pro sluchátka.

Jak na vodu zdarma

Jedna z cestovních triků pro ty, kteří rádi šetří mnoho peněz. Voda na čerpacích stanicích a u návštěvnických atrakcí stojí obvykle velmi mnoho peněz. Ideálně si vezměte vlastní turistickou láhev s pěkným motivemláhev s pěkným motivem a doplňte si ji na těchto místech:

Plastová láhev
Foto: Pixabay
  • u převlékacích kabinek
  • požádejte personál o vodu
  • zjistěte si, zda budete moci pít vodu z kohoutku v zemi, kde trávíte dovolenou

Zdroje info: novinky.cz, vlastní zkušenosti autorky

Náhledové foto: Pixabay