8 tipů, kam se vydat za potápěním. Objevte podmořský svět!

Potápění

V případě, že jste fanouškem plavání a potápění a už vás nebaví odpočívat na pobřeží nebo hledáte akčnější zábavu, měli byste se vydat na ponor. Vybrali jsme pro vás osm míst z celého světa, kde je pod mořskou hladinou rozhodně co k vidění!

1. Obrovská modrá propast v Belize

Pokud se snažíte najít odlišné mořské biologické systémy a dáváte přednost teplým vodám, Belize je místo pro vás. Objevíte zde obrovské množství korálových útesů, které se v oblasti Hol Chan nacházejí v tak malých hloubkách, že je lze pozorovat při šnorchlování. V Shark Alley, budete moci také nabídnout pomoc při ošetřování žraloků a rejnoků.

Potápění s rejnoky
Foto: Pixabay

2. Cozumel — Mexiko

Cozumel je převládající místo pro milovníky šnorchlování a potápění. Zkušení potápěči mohou prozkoumat 19 abnormálních útesů, jeskyní a ponořených jeskyní.

3. Gili Islands — Indonésie

Všichni jsme slyšeli o potápění na Bali. Kousek je želví hlavní město světa. Nabízí úžasný podmořský svět s neuvěřitelným sortimentem vegetace a fauny, jako jsou manty, papouščí ryby nebo široká škála korálů.

4. Maaya Thila — Maledivy

Maledivy jsou další známou potápěčskou lokalitou s fascinující podmořskou faunou, zelení a řadou nádherných korálových útesů. Díky tomu, že jsou odděleny od terénu, jsou zde pravidelné mořské proudy, díky nimž různé atoly překypují bohatými mořskými ekosystémy.

5. Silfra — Island

Jedním z evropských cílů, který je šokujícím způsobem vhodný pro potápění, je Island, zejména místo zvané Silfra. Mohl by to být kolosální zlom, který izoluje Evropu od Severní Ameriky. Stýkají se zde tektonické desky, které tvoří obě pevniny. Každý rok se od sebe posunou o téměř dva centimetry a zlom se o něco rozšíří.

6. Šarm aš-Šajch — Egypt

Rudé moře je z velké části považováno za jeden z nejlepších cílů pro potápění. Nabízí bohatý podmořský svět, vraky potopených lodí nebo korálové útesy. Egypt je navíc rozšířenou oblastí pro Čechy, protože je nám v porovnání s většinou ostatních cílů celkem blízko.

7. Fantastický Turk

Pokud toužíte po bílém a nepřeplněném pobřeží, ostrovy Turks a Caicos jsou tou správnou volbou. Toto souostroví v Karibiku se stává častým cílem výletníků. Proto zde objevíte klenot v podobě průzračných vod se stovkami kilometrů korálových útesů.

8. Neuvěřitelný Obstruction Reef — Austrálie

Pokud vás láká návštěva odvrácené strany, nenechte si ujít úžasný Boundary Reef, který je s délkou 2 000 km největším korálovým útesem na světě. Žije zde kolem čtyř set druhů korálů, více než tisíc druhů ryb, oceánské želvy, velryby, delfíni a skutečně neuvěřitelný bílý žralok.

Zdroje info: ervpojišťovna.cz, kudyznudy.cz

Náhledové foto: Pixabay