Pohromy se nevyhýbají ani monarchům – britská královna musí kvůli svému zdraví přestat se svým oblíbeným večerním rituálem

Britská královna: Lidé často spekulují, čím to je, že se monarchové a jejich příbuzní ve Velké Británii mnohdy dožívají opravdu úctyhodného věku. Sama královna Alžběta II. říká, že jejím receptem na dlouhověkost je především vyvážená strava a taky dostatek pohybu. Je o ní také známo, že se vyhýbá geneticky modifikovaným potravinám, lepku a jí především ovoce a zeleninu.

Královna si už večerní drink nedopřeje

Alžběta II. je nejdéle vládnoucím panovníkem britské monarchie. Aby však zůstala i nadále fit, lékaři jí doporučili, aby se vzdala svého každodenního rituálu. Alžběta II. je totiž zvyklá, že si každý večer nalije sklenku dobrého suchého Martini. Tento nápoj chutná také jejímu synovi, princi Charlesovi.

Foto: Pixabay

Teď ale lékaři královně doporučili, aby svůj zvyk omezila a dopřála si alkohol jen výjimečně a při speciálních příležitostech. Panovnice řekla, že s tím nemá problém.

Královská rodina si zakázala některé potraviny

Britská královská rodina má zdravý životní styl snad v genech. Princ Charles se také velmi přičinil na dobrém zdraví své matky, když ji, stejně jako kdysi svého otce, přiměl k přechodu na organickou stravu. On sám je velmi aktivní. Rád hraje pólo, má v oblibě turistiku a také pravidelně cvičí. Každý den přes spaním navíc ještě posiluje. Důležitá je samozřejmě i zdravá strava.

Zajímavostí je, že britská královská rodina vůbec nejí česnek ani cibuli. Darren McGrady, bývalý královský kuchař, který pracoval v Buckinghamském paláci přes patnáct let, prozradil, že při vaření nesměli používat tyto dvě ingredience, protože jsou tak aromatické, že by byly cítit z úst. A královna nikdy neví, s kým bude jednat. Dalšími zakázanými potravinami jsou mušle a ústřice. Toxiny obsažené v mušlích by totiž mohly způsobit alergickou reakci.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-britska-kralovna-se-kvuli-potizim-se-zady-nezucastni-piety-za-padle-vojaky-40377991, https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-kralovske-rodiny/693082/kralovna-alzbeta-ii-ma-utrum-lekar-rekl-dost-a-zakazal-ji-oblibeny-ritual.html

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.