Pražská tržnice: I příběh městských jatek může být poutavý a plný dobrodružství – vydejte se za ním na pražskou tržnici

Pražská tržnice: Historie měst může být velmi zajímavá a ne vždy je třeba dívat se jen na jejich „hezké části.“ Vždyť i historie jatek může být opravdu zajímavá, jak o tom svědčí tento příklad.

Pražská tržnice ožívá, již nyní ale nabízí bohatý program a vyžití. Po areálu bývalých jatek vás například provede šikovně sestavený audio průvodce, který vám poradí příběhy dávno zapomenuté. Znáte třeba ten o pražské šunce nebo veterináři, který se otrávil?

Na co se můžete těšit v Pražské tržnici

Tržnice postupně ožívá bohatým kulturním programem, k vidění je tu například výstava Světy české animace. Na letní sezonu spouští Pražská tržnice novinku audio průvodce areálem s Příběhem městských jatek. V aplikaci jsou připraveny rozmanité příběhy z historie areálu.

Foto: Protext

Prázdniny v Pražské tržnici

V areálu bude probíhat malé letní zvelebování a k dispozici bude třeba nové mlhoviště. V mlhovišti si mohou návštěvníci užít sérii přednášek a po celé léto až do konce srpna. V rámci akce Back to school 30. srpna je pak připravena spousta aktivit pro děti, workshopy a zábava pro celou rodinu.

17.-18. září aneb přijďte na Maker Faire

Největší Maker Faire se uskuteční už popáté ve dnech 17. – 18. září. Návštěvníci se mohou interaktivní formou seznámit s novinkami ze světa kutilství, kreativity a tvorby. Přijede asi 150 makerů z ČR i zahraničí. Těšit se můžete na mnoho workshopů, instalací apod. Jde i ideální akci pro domácím kutily stejně jako pro odbornou veřejnost.

2. listopadu: Mexický svátek mrtvých

Jedna z nejúžasnějších akcí proběhne na začátku listopadu. Festival nabídne průvod v kostýmech, spoustu hudby a skvělé zábavy pro všechny generace. A nebude chybět ani dobré jídlo.

Zdroj: Pražská tržnice plná života: audio průvodce po areálu, food truck zóna, Back to school, zimní kino i mexický svátek mrtvých | Protext – PR služby ČTK, https://zpravodajstvi.sumpersko.net/Maker-Faire-svetovy-festival-kutilu-inovatoru-a-vynalezcu-16788/clanek/Publicistika

Náhledové foto: Protext

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.