Achensee

Achensee nabízí nejen extrémní svah Mauritz

Zima se již kvapem blíží a mít předem domluvený termín dovolené v některém alpském středisku se vyplatí. Výbornou volbou jsou především rakouské Alpy nabízející tisíce kilometrů nádherně upravených pist. Naším tipem je středisko Achensee, které je pojmenováno podle největšího jezera v Tyrolsku. Celkem tři obce sdružuje region Tirols Sport & Vital Park. Krásné prostředí v kombinaci s vynikajícími službami a pohodovým lyžováním vám budou odměnou za váš příjezd.

Více než 50 km lyžařských tratí

Celkovým počtem kilometrů se nejedná o nijak extrémně rozsáhlou oblast, nicméně najdou si zde to své jak pokročilí, tak i začátečníci. Modrých sjezdovek je tady celkem 17 km, červených středně náročných 30 km a černých 7 kilometrů. Jakou si vyberete, je ryze na vás. Z hlediska přepravy se o vás postarají dvě kabinkové a 7 sedačkových lanovek plus 19 lyžařských vleků. Celková přepravní kapacita činí 14940 osob za hodinu.

Krásná zimní turistika

Především lázeňské městečko Maurach nabízí na jižní straně jezera hned několik kilometrů poměrně zajímavých pist. Jmenovat bychom měli především padák Mauritz disponující převýšením 420 metrů, jež spadají pouze na 1,9 km sjezdovky. Vcelku strmé kopce potkáte taktéž na malou vesnicí Pertisau. Jinak se okolo jezera nachází celkem 150 km značených turistických tras, které vás prostě chytí a nepustí. Mimo jiné je zde i celkem 5 sáňkařských drah o délce mezi 1,5 až 3 kilometry.

Běžkaři, máte se nač těšit!

Pokud spíše tíhnete k běžeckému lyžování, přijdete si tady rozhodně na své. Hovoří o tom více než 220 kilometrů udržovaných tratí. V Christlumu, respektive Achenkirchu si užijete mimo jiné také snowkiting a jízdu v boulích. Každoroční nabídky tohoto střediska upozorňují mimo jiné i na jízdu na snowbiku. Koná se zde každým rokem Paulaner Race4Fun.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *