Habánské sklepy

Habánské sklepy na vlastní kůži

Milujete víno a rádi byste si jej dopřáli v tom nejkvalitnějším možném provedení. Pak se zcela jistě vyplatí navštívit habánské sklepy, jež jsou tímto vynikajícím mokem doslova pověstné. Pokud o tom uvažujete, není od věci znát několik základních informací o nich, díky nimž budete mít malinko náskok v době, kdy sem dorazíte. Podívejme se tedy nejen na střípky z historie těchto sklepů, ale i na některé detaily týkající se možnosti jejich návštěvy.

Tradiční staré sklepy

K výstavbě Habánských sklepů došlo již před dlouhými čtyřmi staletími, a to Habány. Jednalo se o mírumilovné lidi mající vztah nejen k výrobě vína, ale i k ostatním a práci všeobecně. Zkrátka se o nich hovořilo jako o zručných řemeslnících. Jejich vína vždy měla duši a naprostou originalitu, což je možné tvrdit bez jakýchkoli okolků i v současnosti. Stačí pouze některé ročníky ochutnat a uděláte si obrázek samotní.

Prohlídku je třeba předem domluvit

Pokud si budete chtít prohlédnout krásu Habánských sklepů, musíte se objednat. Bohatě vám postačí, když pošlete email s příslušnými údaji na adresu vinařství a jeho zaměstnanci se s vámi již spojí a vyřeší vše potřebné. Jen je třeba respektovat minimální počet lidí, jež mohou prohlídku absolvovat. Je stanoven na 4 osoby. Menší množství a individuální prohlídky se pochopitelně vinařství ve Velkých Bílovicích nevyplatí.

Dvě varianty prohlídky

Zvolit si můžete zde dvou základních variant prohlídek vinařství ve Velkých Bílovicích. Jedná se o menší prohlídku s degustací celkem 3 vzorků, která vyjde na 150 korun. Budete-i si chtít poslechnout více informací a ochutnat 6 vzorků, vyjde vás to na 200 korun. V nabídce vinařství jsou doslova poklady, mezi které se ředí třeba Frankovku 2013 pozdní sběr, Rulandské bílé 2015 pozdní sběrnebo Cuvée Jacob Hutter a mnohé další.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

One Ping

  1. Pingback: To nejlepší z Toskánska část I | Svět cestovatele

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *