Zimní sporty

Zimní dovolená v zahraničí si zaslouží kvalitní cestovní pojistku

Chystáte se letošní zimu do zahraničí? Není se čemu divit, nekonečné sjezdovky a vynikající služby na vás budou čekat v mnoha alpských zemích. Nejčastěji milovníci zimních sportů a radovánek vyrážejí do sousedního Rakouska. To nabízí i možnost jednodenních výletů. Ráno jednoduše vyrazíte, pořádně si zajezdíte v některém špičkovém středisku a večer jste doma. Pro delší pobyty je vynikající i slunná Itálie nebo nejvzdálenější Francie. Nemáte-li hluboko do kapsy, můžete vyzkoušet i Švýcarsko. Dovolená na lyžích v zahraničí má kromě komfortu a pohodlí ještě jedno pojítko, kterým je kvalitní cestovní pojištění. Nikdy nevíte, co se vám stane, a tak se vyplatí přečíst si několik dobře mířených rad, které vám nabízíme.

Na evropský průkaz zdravotního pojištění není spolehnutí

Spousta lidí vyráží do zahraničí a cestovní pojištění řeší pouze v rámci průkazu zdravotního pojištění označovaného jako EHIC. To vám zajistí pomoc při úrazu pouze u zdravotnických zařízení, jež jsou financována z veřejných finančních zdrojů. Navíc můžete zapomenout na asistenční služby. Výjezdy horské služby, transport do nemocnice anebo jazykové služby si vyžadují pořízení speciálního cestovního pojištění.

Vyberte to nejlepší cestovní pojištění

Při vybírání vhodné pojistky se vyplatí pečlivé srovnání cestovního pojištění. Možností je dnes velké množství, nicméně nejpohodlnější je logicky porovnání přímo online. Učinit tak lze buď přímo na základě informací na webových stránkách pojišťoven, anebo třeba prostřednictvím nestranného online srovnávače 123ruceni.cz. Druhá varianta je mnohem jednodušší, rychlejší a efektivnější. Navíc si můžete uzavřít cestovní pojištění online.

Zkontrolujte si limity pojistky a její další součásti

Velmi důležitá je i kontrola pojistných limitů. Na léčebné výlohy je doporučováno 1,25 milionu. Odpovědnost za škodu na zdraví by měla být pojištěna na limit okolo 1 milionu korun a škoda na majetku minimálně 500 000 korun. Za poměrně velkou chybu našich lyžařů se považuje jejich opuštění místa, kde se stala nehoda, bez jakéhokoli potvrzení ze strany poškozeného. Dobré slovo pak v případě pozdější žaloby u soudu nic nezmůže. Připojistit se mimo jiné vyplatí i storno zájezdu či právní ochrana na cesty.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *