istrie-rovinj

Dovolená v Chorvatsku s dětmi

Kdo jednou objeví nádherné oblázky na plážích, bělostné vrcholky skal a hladinu průzračného moře v Chorvatsku, možná již nikdy nebude chtít jet jinam. Až 6 000 km dlouhé chorvatské pobřeží Jadranu, kolem něhož se rozprostírají nádherné pláže, pestré a členité každoročně přilákají tisíce milovníků slunce a moře. V Chorvatsku převažují pláže spíše oblázkové a štěrkové, a děti potřebují písek na hraní, přinášíme i typy na sice méně časté, ale písčité a kombinované pláže. Zde bude prostor na plážový volejbal a hrady z písku pro vaše děti.

ISTRIE, pláž Bijec a pláž Koversada

Pláž se nachází v Medulinu a je dlouhá asi 1 km podél pobřeží. Právě její písečný povrch a také bezvadný pozvolný vstup do moře je především vhodný pro rodiny s dětmi anebo méně zdatné plavce. Pláž je vybavena i servisem a lze zde zapůjčit lehátka i slunečníky nebo se pouze ukrýt ve stínu okolních stromů. Děti nadchne vodní tobogán, dospělé plážový volejbal na přilehlém hřišti. Najdete zde i občerstvení v okolních barech a restauracích, bude tedy kde uhasit žízeň a zakoupit zmrzlinu. Ubytování je možné v apartmánech městečka Medulin a blízkém okolí.

Pláž Koversada najdete nedaleko města Vrsar. Jde o nádhernou kombinovanou pláž z písku, místy skalnatá a někdy oblázková. Jde o pláž oceněnou ,,Modrou vlajkou“ s vysokým standardem čistoty moře a plážového servisu. Je vhodná i pro handicapované osoby, kde jej jim v hlavní části pláže umožněn vstup do moře. K dispozici je pronájem lehátek i slunečníků, občerstvení v kavárnách i restauracích a i ubytování v apartmánech městečka Vrsar.

KVARNER, jeho Rajská plaža, Sahara a Crni Molo

Pláž Rajská plaža je opravdu překrásná, asi 1,5 km dlouhá a písčitá. Najdete ji v malém turistickém středisku s názvem Lopar na ostrově Rab. Vstup do moře velmi pozvolný a pláž je pod dozorem plavčíka. Pláž je oceněna ,,Modrou vlajkou“ za čistotu moře a jejího okolí. K dispozici plážový servis, lehátka, slunečníky, ale i sprchy, bary a restaurace. Pro vyznavače aktivního odpočinku, je zde široká nabídka vodních sportů, areál sportovního centra, kde je možno zahrát si tenis, fotbal, basketbal, volejbal nebo minigolf.

Mezi známé pláže na ostrově Rab patří písčitá mělká pláž Sahara, která je rozsáhlá, čistě přírodní, bez barů a restaurací pro vyznavače klidu. Obklopuje ji les z borovic a dovoz občerstvení vám zajistí malá romantická loď, která každodenně připlouvá za novými klienty. Pláž je vhodná i pro naturisty. Apartmány k dispozici na ostrově Rab, v lázeňském místě s naprosto mimořádně čistým ovzduším, které je velmi vhodné pro alergiky.

Crni molo, písčitá pláž přímo v městečku Crikvenica na Crikvenické riviéře. Vhodná pro rodiny s dětmi a mladé aktivní turisty. Naleznete zde sportovní aktivity, jako aerobik, plážový volejbal, minigolf a možnosti vodních sportů i tobogánů. Plážový servis, lehátka i slunečníky, sprchy a velká nabídka občerstvení v kavárnách a restauracích kolem. Zde je mnoho možností ubytování v apartmánech a rekreačních domech pro větší soukromí.

Kvarner

Severní Dalmácie, pláž Zaton, Ninská laguna a Sabunike

Písečná pláž Zaton je částečně oblázková 1,5 km dlouhá, 13 km západně od Zadaru. Čisté moře a okolí oceněno ,,Modrou vlajkou“. Borový háj, zábavní parky pro děti a občerstvení. Vodní radovánky, tenis, volejbal, minigolf a bazénový komplex s vyhřívanou sladkou vodou. Přizpůsobena i pro hendikepované. Ubytování v blízkosti v oblasti Zadaru.

Krásná písečná pláž Ninská laguna leží přímo v zadarské riviéře v malebném historickém městečku Nin. Pláži se říká Královnina pláž a je z ní impozantní pohled na pohoří Velebitu. Mělký vstup do moře, bary, restaurace a kavárny, plážový servis, sprchy, šatny a toalety. Zahrát si můžete plážový volejbal, badminton a na vodní hadině zkusit kitesurfing. Ubytování v apartmánech a rekreačních domech městečka Nin.

Pláž Sabunike najdete v blízkosti Ninu a pokud hledáte písečné pláže vhodné pro rodiny s dětmi, jděte dál od obce Privlaka alespoň 200 m směrem k Ninu. Voda je mělká, teplá s velkým množstvím mušlí. Zde najdete i volně přístupná ložiska s léčivým bahnem, blahodárným na revmatické i kožní problémy. Z pobřeží v Sabunike je v dáli vidět pohoří Velebitu. Jsou zde restaurace, cukrárna i stánek s pečivem.

Dovolená v Chorvatsku s dětmi je krásným zážitkem a dobou odpočinku. Vyberte si z bohaté nabídky nádherných míst v Chorvatsku a užijte si zasloužené chvilky volna, jak se patří.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *