Doprava na Bali

Dovolená na Bali: Doprava a nákupy

Ostrov Bali na mapě není sice žádným velikánem, nicméně každým rokem zde vyráží obrovské množství turistů, kteří milují jeho nádherné pláže, mořské břehy a potápění se v azurově čisté vodě. Někteří lidé ale vyrážejí spíše do přírody a za kulturním bohatstvím ostrova. Není se čemu divit, k vidění je tady spousta zajímavých lokalit. Jak k nim ale dojít, či dojet? Právě na dopravu po Bali se soustředíme mnohem podrobněji v následujících řádcích.

Místní milují kola

Zdejší obyvatelé si zamilovali především jízdu na kole. Tento ryze ekologický přírodní dopravní prostředek jim dává nejen možnost nahlédnout do okolí, ale i maximální svobodu, pohodu a fyzickou kondici. Na kole uvidíte na Bali jak mladší děti jedoucí do školy, tak i seniory, jež se takto udržují v dobré fyzické kondici. Budete-li si chtít bicykl půjčit, máte spousty šancí. Klasiku představují hlavně půjčovny v mnohých hotelech a turistických kancelářích. Co se týká jízdy, preferuje se ježdění u krajnice v protisměru.

Motocykl, auto a autobus

I množství kol hravě překonají motocykly. Nápisy Rent A Bike jsou v turistických centrech k vidění na každém kroku. Jestliže se rozhodnete pro cestování na motorce, nepotřebujete zpravidla ani mezinárodní řidičský průkaz. Bali je typické minimální kriminalitou, takže svůj stroj i s helmou můžete parkovat kdekoli dle potřeby. Půjčit si samozřejmě můžete i automobil, nicméně pozor byste si měli dát na fakt, že se jezdí po levé straně. Autobusy jsou ideální turistické a na taxíky zapomeňte, řidiči by z vás doslova sedřeli kůži.

Nákupy na Bali

Produkce suvenýrů místními lidmi je maximální, takže si klidně můžete nějaký koupit. O faktu, že se bude jednat o originál, se můžete přesvědčit na vlastní oči. Velmi oblíbené jsou místí kabelky, loutky anebo tradiční klobouky a dřevěné masky. Mnozí si odvážejí i zdejší cizokrajná koření. V obchodech jsou ceny fixní, na tržištích se nebojte smlouvat.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *