Dominikánská republika

Dominikánská republika: Praktické rady týkající se místních zvyků

Jednou z velmi oblíbených a často navštěvovaných zemí patří bezesporu Dominikánská republika. Podzim, který panuje v Evropě, je poměrně chladný a právě sem se spousta lidí jezdí zahřát. Klidně se mohou i koupat, protože teplota vody je stále přijatelná. My se ale nebudeme soustředit na koupání a slunění. Pokusíme se podívat na některé tradiční zvyky v této zemi, které turisty mnohdy doslova a do písmene udivují.

Tradiční kohoutí zápasy

Milovníci zvláštního druhu adrenalinu si přijdou na své při některém z kohoutích zápasů, jež jsou v Dominikánské republice značně oblíbené. Klání se konají v krytých nebo otevřených prostorách kruhového půdorysu. Kohoutí zápasníci jsou sice z drtivé většiny velmi důmyslně ochráněni různými pomůckami, nicméně i přesto dochází k jejich zraněním, v jejichž důsledku musí být mnozí následně utraceni.

Postelové hrátky Dominikánci milují

U místních obyvatel je touha po postelových hrátkách na prvním místě. O partnerství mají tuto lidé své představy, které ani v nejmenším nekorespondují s těmi, jimiž disponují našinci. Podvádění svých partnerů je tady zcela normální záležitostí. O tomto faktu svědčí i počet hodinových hotelů, které se v této zemi nacházejí. Existují zde i podniky, do nichž vjedete autem a dostanete se z něj přímo do postele.

Zahrajte si domino

Máte-li vy a vaše děti rádi domino, pak si jezde můžete užívat plnými doušky. Dominikánci jsou v něm opravdovými přeborníky, jelikož jej hrají velmi často. Hrají jej zde ovšem nejčastěji dospělí, a to klidně i několik hodin v kuse. Berou jej jako dokonalý relax, jelikož si při něm popovídají se známými o nejrůznějších tématech.

Muži se sami neholí

Jakousi tradicí v Dominikánské republice je i to, že se zde muži sami v žádném případě neholí. Vždy navštíví holiče. Jedná se v podstatě o společenskou událost, při které se všichni baví, a to o čemkoli včetně politiky.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *