Letadlo

Air Park Zruč u Plzně

Air Park Zruč u Plzně patří mezi velmi zajímavé atrakce, se kterými se můžete setkat v Plzeňském kraji, jedná se o místo, které je doslova zaslíbeno milovníkům letecké techniky. Pokud i vy patříte mezi fanoušky různých strojů, pak budete ve svém živlu. Krásné modely se vám představí ze všech stran a vy se klidně můžete kochat pohledy, jež se vám na mnoha jiných místech v České republice nedokážou nabídnout. Co tedy všechno v Air Parku Zruč u Plzně můžete vidět a čím vás bude lákat?

Nevšední muzeum techniky

Air Park Zruč u Plzně je v podstatě jakýmsi originálním technickým muzeem, které je celé kompletně sbírkou jedné rodiny. Klan Tarantíků se zkrátka snaží o vylepšování tohoto nevšedního muzea, a to vcelku intenzivně. K založení parku došlo již v roce 1993 a zasloužili se o to otec Karel a syn Miloš. Díky svému velkému rozsahu se park stal jedním z největších svého druhu v České republice. Jako návštěvníci budete moci do jednotlivých exponátů vlézt, podívat se a vyzkoušet si i některé záležitosti.

Tři části velkého areálu

Celý komplex Air Parku Zruč u Plzně se dělí do třech základních velkých částí. Tu první představuje základní oddělení, kde můžete vidět spousty zajímavých technických exponátů. Jestliže se řadíte spíše mezi fandy techniky letadlové, pak si určitě nenechte ujít speciální oddělení, které je této tematice přímo věnováno. Budete-li disponovat zvláštním povolením, můžete klidně vyrazit i do depozitáře, jenž je určen pouze pro pozvané osoby.

Cena vstupu a otevírací doba

Otevírací doba celého parku startuje na 10 hodině ranní. V zimě končí prohlídka v 18 hodin a v letním období až ve 20. Pokud ale panuje hezké počasí, můžete se domluvit i na jejím prodloužení. Sledování krásných strojů za soumraku je kouzelné, o čemž se můžete samozřejmě sami přesvědčit. Cena vstupu do základního oddělení vyjde na 100 korun pro dospělého a polovinu pro dítě.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *