Mrtvé moře

Užijte si léčivý pobyt u Mrtvého moře

Mrtvé moře označované mnohdy jako Moře soli je z pohledu svého názvu zcela jistě pojmem. Vždyť ve spoustě kosmetických přípravků je léčivá sůl z těchto míst a hovoří se o něm také v souvislosti s různými zdravotními neduhy. Mnozí lidé se rozhodnou do oblasti Mrtvého moře vyrazit. Proč ne, pobyty zde jsou příjemné a užívat si tady můžete skvělé atmosféry. Právě proto si Mrtvé moře přiblížíme v následujících řádcích. Soustředíme se i na mnohé další detaily a doporučíme cestovní kancelář, s níž se sem můžete vydat.

Mrtvé moře

Bezodtoké slané jezero s léčivými účinky

Oblast Mrtvého moře se nachází mezi západním břehem řeky Jordán a Izraelem. Specifikem tohoto bezodtokého jezera je fakt, že leží 420 metrů pod hladinou moře. Celková rozloha vodní plochy činí 1 020 km2, délka 80 km a šířka 15 km. Typické je především maximální slaností. Jen pro představu je více než 8× slanější, než je tomu u Středozemního moře. I v poměrně drsném prostředí si lze užívat aktivní pobyt plný relaxace a pohodových okamžiků. Izrael je navíc zemí, jež dokáže nabídnout spousty pamětihodností a zajímavých míst.

Známé léčivé účinky Mrtvého moře

Vysoká salinita a specifické podmínky prostředí Mrtvého moře se podílejí na léčbě různých nemocí. Typická je třeba lupénka a jiná kožní onemocnění. Máte-li například bradavice, případně atopické či jiné ekzémy, můžete do této oblasti vyrazit. Pomoct pobyt dokáže i při respiračních obtížích anebo revmatu či artritidě. I složení soli je charakteristické. Obsahuje 22 % vápníku, 30 % draslíku, brom a mnohé další látky.

Mrtvé moře

Pohodové léčebné pobyty

Zdá se vám Mrtvé moře poměrně drsné? Nemusí! Vyrazíte-li na léčebné pobyty do některých nejznámějších letovisek, budete si užívat naprosto stejně jako v jiných přímořských oblastech. Výlet k Mrtvému moři bude jakýmsi zpestřením celé dovolené. Z nejznámějších letovisek jmenujme například Neve Zohar nebo Ein Bokek mající dlouholetou lázeňskou tradici. Cestovní kancelář Kareta Tour nabízí spousty zajímavých pobytů. Stačí si jen vybrat…

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *