Mrtvé moře
25/10/2016
Kategorie: Izrael, Letní dovolená, Novinky

Užijte si léčivý pobyt u Mrtvého moře

Mrtvé moře označované mnohdy jako Moře soli je z pohledu svého názvu zcela jistě pojmem. Vždyť ve spoustě kosmetických přípravků je léčivá sůl z těchto míst a hovoří se o něm také v souvislosti s různými zdravotními neduhy. Mnozí lidé se rozhodnou do oblasti Mrtvého moře vyrazit. Proč ne, pobyty zde jsou příjemné a užívat si tady můžete skvělé atmosféry. Právě proto si Mrtvé moře přiblížíme v následujících řádcích. Soustředíme se i na mnohé další detaily a doporučíme cestovní kancelář, s níž se sem můžete vydat.

Mrtvé moře

Bezodtoké slané jezero s léčivými účinky

Oblast Mrtvého moře se nachází mezi západním břehem řeky Jordán a Izraelem. Specifikem tohoto bezodtokého jezera je fakt, že leží 420 metrů pod hladinou moře. Celková rozloha vodní plochy činí 1 020 km2, délka 80 km a šířka 15 km. Typické je především maximální slaností. Jen pro představu je více než 8× slanější, než je tomu u Středozemního moře. I v poměrně drsném prostředí si lze užívat aktivní pobyt plný relaxace a pohodových okamžiků. Izrael je navíc zemí, jež dokáže nabídnout spousty pamětihodností a zajímavých míst.

Známé léčivé účinky Mrtvého moře

Vysoká salinita a specifické podmínky prostředí Mrtvého moře se podílejí na léčbě různých nemocí. Typická je třeba lupénka a jiná kožní onemocnění. Máte-li například bradavice, případně atopické či jiné ekzémy, můžete do této oblasti vyrazit. Pomoct pobyt dokáže i při respiračních obtížích anebo revmatu či artritidě. I složení soli je charakteristické. Obsahuje 22 % vápníku, 30 % draslíku, brom a mnohé další látky.

Mrtvé moře

Pohodové léčebné pobyty

Zdá se vám Mrtvé moře poměrně drsné? Nemusí! Vyrazíte-li na léčebné pobyty do některých nejznámějších letovisek, budete si užívat naprosto stejně jako v jiných přímořských oblastech. Výlet k Mrtvému moři bude jakýmsi zpestřením celé dovolené. Z nejznámějších letovisek jmenujme například Neve Zohar nebo Ein Bokek mající dlouholetou lázeňskou tradici. Cestovní kancelář Kareta Tour nabízí spousty zajímavých pobytů. Stačí si jen vybrat…

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *