Agadir

Agadir: Pláže, bary a zážitky

Agadir nebo také vstupní brána do severní Afriky. Město Agadir omývá Atlantický oceán a jen 4 hodiny letu z Prahy vás vzdalují od pravé africké exotiky.

Netypické Maroko

Agadir je sice marocké město, ale pro Maroko tak úplně typické není. V roce 1960 totiž podlehlo zemětřesení a muselo být vybudováno celé znovu a kromě pevnosti Kasabah, která leží nad městem, žádné historické domy nenajdete.  Naopak tady objevíte moderní a široké bulváry v evropském stylu, lemované palmami a také luxusní resorty.  O toto letovisko je mezi turisty velký zájem, za což může i fakt, že v zimě se teploty v Agadiru pohybují okolo příjemných 16°C a v létě okolo 30°C.

Nekonečné pláže a surfování

Agadir se pyšní více než 5 kilometrů širokou pláží s dlážděnou promenádou.  Pláž je tak ideální nejen ke koupání v oceánu a ke slunění, ale i k dlouhým procházkám po písku.  A koho spíše baví se kochat výhledem mořem, může posedět v některé z mnoha kaváren nebo barů, které na pláži jsou. V Agadiru je oceán mírný, ale pár kilometrů severně se už žije surfováním na vlnách a to v Taghazoutu. Kromě vyhlášených surfařských míst jako je Panorams, La Source nebo Anchor Point, je tu i spousta surfařských obchodů, barů a kaváren v nich plno mladých lidí z celého světa. Vždyť se u také konala řada závodů a také juniorské mistrovství světa.

Agadir

Tipy na výlet

Až si budete chtít slunění u moře nebo posedávání v baru zpestřit, vyrazte do Crocoparku v Agadiru. Jedná se o krokodýlí zoo s botanickou zahradou. V Crocoparku uvidíte přes 300 nilských krokodýlů nebo 5 tematicky oddělených částí botanické zahrady, od tropického lesa až po vyprahlé pouště s kaktusy. Dalším tipem na menší výlet je Rajské údolí, které se nachází 35 kilometrů severně od Agadiru. Rajské údolí je skalnatou soutěskou s vodními oky, ve kterých se můžete vykoupat. Ti odvážnější tu dokonce skáčou do vody ze skály.  Třetím tipem je trochu vzdálenější výlet od Agadiru, zhruba 150 kilometrů jižně se nachází ty nejkrásnější pláže světa pod rudými skalami, které jste mohli vidět v řadě filmů.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *