Brno

Co všechno navštívit v Jihomoravském kraji?

Okolí Brna se nejčastěji spojuje s vínem. Jihomoravský kraj však nabízí daleko víc, třeba pěší túry, cyklostezky, památky nebo samotné město Brno. Pojďme se podívat, co všechno stojí za to navštívit nebo jak si užít dovolenou v Jihomoravském kraji.

Město Brno

Už jste navštívili Brno? Že ne? Měli byste to napravit. Ať je totiž jakékoliv počasí, v Brně je vždy o zábavu postaráno. Historické centru Brna nabízí spoustu památek např. brněnský orloj, katedrálu sv. Petra a Pavla nebo technické muzeum mimo jiné s expozicí závodních motocyklů.  S tím souvisí i Masarykův okruh, kde se závodí už 50 let. A když se zrovna nezávodí, můžete si své jezdecké dovednosti vyzkoušet i ve vlastním voze a to v rámci tzv. trackdays.  Mimo centrum, v části Brno- Bystrc se nachází další památka, hrad Veveří, což je jeden z nejstarších a nejrozsáhlejších hradních areálů.

Špilberk

Kam za památkami a vínem?

Kromě města Brna stojí za návštěvu i další města s památkami. Třeba zámek Lednice s krásnou zahradou, vnitřní expozicí nebo uměleckou galerií. Pokud jste milovníci vína, můžete víno spojit s památkami např. ve Znojmě, navštívit pak hrad Bítov a zámek ve Vranově na Dyjí. Skvělou destinací pro ochutnávání vína je samozřejmě i Mikulov, to však není všechno. Za vidění v Mikulově stojí také zámek nebo Dietrichsteinská hrobka. Najdete tady i spoustu památek židovské komunity.

Pěšky nebo na kole

Naopak ti co mají rádi spíše přírodu, je v Jihomoravském kraji k dispozici řada turistických tras např. v okolí Blanska. Nedaleko města se nachází i slavná propast Macocha a Moravský kras s dalšími jeskyněmi, které stojí za vidění. Turistické stezky najdete i povodí řeky Dyje, stačí si jen vybrat.  Jestliže vás zajímá i historie vína navštivte Velké Pavlovice a jeho okolí. Stejně jako turistických tras i cyklostezek je tady víc než dost. Mezi ty nejvyhlášenější patří trasa přes Lednicko- valtický areál, začínající v obci Valtice nebo cyklotrasy v Národním parku Podyjí.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *