Tipy na cyklovýlet v Čechách a na Moravě

Cyklo

Pro milovníky kola jsou v Čechách i na Moravě k dispozici spousty cyklistických tras. Ať už jste duší závodník nebo spíše romantik, který se rád kochá po kraji, každý si zde přijde na své. V dnešním článku se dozvíte 3 tipy, kam na kole vyrazit v různých koutech naší republiky.

Přírodní a architektonické skvosty na jižní Moravě

Ti, co se rádi kochají přírodními krásami a architekturou na svých cyklotoulkách, mohou zavítat do Lednicko- valtického areálu. Na kolo nasednete v obci Valtice a vydáte se po Knížecí cyklostezce do další vesnice Hlohovec a pak dál a dál až do Lednice. Cesta není nijak náročná, takže na kochání budete mít dost času nebo můžete k některé zdejší atrakci udělat odbočku.  Za vidění určitě stojí slavný minaret v lednickém zámeckém parku nebo uměle vytvořená zřícenina Janův hrad. Dále chrám bohyň Pallas Athény, Artemidy a Afrodity, kde se tak rázem ocitnete ve starověkém Řecku.

Pro pokročilé

Pro mírně pokročilé je ideální trasa podél Labe, kde sem tam vyšlápnete i nějaký ten kopeček. Trasu si můžete nastavit, jak dlouhou chcete. Jestliže vám nevadí jízda po silnici, začněte trasu v Roudnici nad Labem nebo v Mělníku. V úseku mezi Ústím nad Labem a Děčínem se nachází spoustu lákadel, kterými si můžete jízdu na kole zpestřit.  Třeba prohlídkou zoo v Ústí nebo zámkem v Děčíně, ke kterému vede ulice vytesaná do skály. Pokud dojedete až na konec trasy, dostanete se k hranicím s Německem, kde symbolicky projedete zemskou branou a budete obdivovat skalní útvary CHKO Labské pískovce.

Děčín

Jeseníky pro sportovce

Sportovní typy jistě ocení severní Moravu, konkrétně Jeseníky. Ty jsou totiž protkané celou sítí sice náročných, ale krásných cyklostezek. Nejzdatnější bikeři si určitě užijí Rychlebské stezky u obce Černá Voda. Najdete tady trasy různých obtížností, které mají však jedno společné. Začínají a končí v Bike café, což je kavárna s ubytovnou, půjčovnou kol i informačním centrem dohromady.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.