Aja Malibu a jiná spolehlivá místa, která vám umožní ode všeho uniknout

Aja Malibu

Ať už jsou vaše důvody jakékoliv, proč na chvíli zmizet od nynějších technologií a neustálého tlaku, musíte moudře volit lokalitu. Míst, kam se před světem schovat je ještě dost, ale my jsme si vybrali jen 3 z nich. Bohužel na jedno místo z nich se už nepodíváte. Každopádně závisí jen na vás, jak si hodláte dovolenou a svůj detox užívat…

Aja Malibu

Pro ty, kteří se snaží najít hlubší smysl svých cest, byl tento cíl v kopcích nad Malibu v Kalifornii ideální. Tady jste mohli bydlet v domě se sedmi pokoji, které nabízejí mimořádné výhledy a program s detoxem těla a duše. Sedmidenní kúra byla založena na lekcích starých mistrů a vše bylo naplánováno tak, aby opravila vaše čakry. Byl to koncentrovaný životní energizér. Návštěvníci prožívali čajové obřady, workshopy moudrosti, treky do nedalekých kaňonů nebo skutečně ohňové obřady.

čajový obřad
Foto: Pixabay

V tomto malém kousku ráje měla své místo australská spirituálka, která uměla zmírnit zběsilé tempo běžného života. I vybavení ubytovacích prostor působilo více jako domov než jako hotel. Kromě toho, že veškerý nábytek vyzařoval spoustu energie, byl zcela ekologický a byl vyroben z obnovitelných zdrojů. Přestože se jednalo o potravu pro duši, nebylo toto místo ochráněno před ohněm. Dnes se sem tedy už nevydáte, ale věřte, že to bylo skutečné nebe na zemi…

Es Saadi Marrakech Resort

Obklopit se nádherou, jíst úžasnou stravu a opalovat se na slunci většině z nás stačí k tomu, abychom se rychle začali cítit lépe. Pokud však chcete pokročit o krok dopředu, může být cesta do Maroka, mezi veškerou extravagancí a monstrózní sbírkou soch mladých rozvíjejících se odborníků, tou správnou volbou. Letovisko nabízí širokou škálu extravagantního pohodlí – od soukromých usedlostí, kde se nešetří a kde skutečně dostanete vlastního komorníka, až po apartmá a bungalovy u bazénu. Ty jsou dva a v jejich blízkosti na osmi hektarech objevíte devět restaurací, klub, kasino a dvoje lázně.

Itz’ana Resort & Residences

V případě, že máte seznam vysněných oblastí, můžete zvážit zařazení ještě jedné ve Střední Americe. Belize si postupně získávala pověst hvězdného cíle, k čemuž přispěl i motel Turtle, který vlastní Francis Passage Coppola a který přitahuje ty nejzářivější hvězdy. A toto letovisko do jisté míry představuje tajemné útočiště pro bohaté lidi. Největším cílem developerů bylo shromáždit řemeslné zpracování na míru. Srdce resortu – The Great House – je inspirováno Hemingwayem a nabízí koloniální pohled. A na zakázku vyrobený nábytek od Amoia.

Belize
Foto: Pixabay

Limilia je restaurace, ze které je vidět na oceán a podávající to nejčerstvější, co z něj poctivě vytáhli. Tajemná rumová místnost, knihovna a soukromý ostrov pro kempování nebo intimní pikniky vyzdvihávají resort na jinou úroveň. A aby toho nebylo málo, kůry inspirované mayskou kulturou, jsou založené na rostlinách z deštného pralesa!

Zdroje info: kudyznudy.cz, cestujeme.cz

Náhledové foto: